Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 21.05.2018

Battlefield serisinin geliştirici yayıncılığını yapan EA, yeni bir video yayınladı. Yeni Battlefield 5 oyununun detaylarıyla tanıtılacağı etkinliğin 23 Mayıs’ta gerçekleşeceğini duyurmuştuk. Bu etkinlikten 2 gün önce gelen bu video oyun hakkında çok önemli bir detayı oyunculara açıklamakta.

Videoda Battlefield oyunlarında alışılagelmiş bir mod olan Bayrak Kapmaca modundan bir kesit görüyoruz. Kesitte yarışan devletlerin bayraklarına bakıldığı zaman tarafların Birleşik Krallık ve Nazi Almanya’sı olduğu görülmekte. Bu da yeni Battlefield oyununun 2. Dünya Savaşı sırasında geçeceğini gösteriyor.

Battlefield 5’te oyuncuları neler bekliyor?

Battlefield resmi YouTube kanalına aslında bir kaç gün önce yüklenmiş bu video oyun hakkında öncelikle oyunun geçtiği dönem dışında bir çok detayı da açığa çıkartıyor. Alman Demir Haçı ve rakip olarak gösterilen Birleşik Krallık bayrağı oyunun 2. Dünya Savaşı’nda geçtiğini göstermekle kalmıyor aynı zamanda Japonya, İtalya gibi tarafların da oyunda olabileceği yönünde kuşkular doğuruyor. İlk olarak önceki oyundaki modlardan Conquest yani Fetih modunun da yeni oyunda oyunculara sunulabileceğini görmüş olduk. Önceki oyunla aynı şekilde belli noktaların ele geçirilmesi üzerine kurulacak bu modda değişen tek şey taraflar gibi gözükmekte. Fakat EA’in bize sürprizleri olabilir.

Ayrıca kesitte gördüğümüz sinematik serinin bir özelliği haline gelmiş bıçak gibi silahlarla düşmanı etkisiz hale getirme mekaniğini gözler önüne seriyor olabilir. Ek olarak, kesitten oyun içi oyuncu arayüzünün önceki oyundan bu yana çok değişmediğini görüyoruz. Daha minimal ekip ve cephane göstergeleri oyun deneyimini artırma yönünde oyunculara yardımcı olabilir.

EA’in 23 Mayıs’ta gerçekleşecek resmi etkinliği hakkındaki haberimize buradan ulaşabilir ve resmi yayını buradan izleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.