Battlefield 5 tanıtım tarihi, Battlefield 1 oyununda ortaya çıkmış olabilir

Battlefield 5 tanıtım tarihi, Battlefield 1 oyununda ortaya çıkmış olabilir

Sürpriz yumurtaların önemi her geçen gün artıyor diyebiliriz.

Ünlü nişancı oyun serisinin yeni oyunu Battlefield 5’in çıkış tarihi, serinin son oyunu Battlefield 1 içerisinde gizlenmiş olabilir. Oyuncular tarafından yeni ortaya çıkarılmış “The Room” yani Oda adında bir sürpriz yumurta savaşın ne zaman devam edeceğini bildiriyor olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ünlü Youtube kanalı Westie’nin videosunda görüldüğü üzere oyuncular zorlu aşamaları geçtikten sonra normalde kapalı olan bir kapının arkasındaki bir kapıya ulaşabiliyor. Bu odaya ulaşan oyuncular üzerinde “SECRETS REVEALED” yani sırlar açığa çıktı yazan özel bir künye elde etmekte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki Battlefield 1’daki bir sır Battlefield 5’e nasıl etki ediyor?

Westie’nin videosunda duyulduğu üzere odaya girilince müzik değişmekte ve kısık bir su damlama sesi gelmekte. Bazı oyuncular bu sesin ritmik bir şekilde geldiğini fark etmiş. Bu ritim ise Mors alfabesinde bir anlam ifade etmekte. Kod çözüldüğü zaman sesin aslında bir internet sayfası adresi olduğunu fark etmişler.

Açılan sayfada bir tarih ve #Battlefield yazısından başka bir şey bulunmamakta. Oyunun geliştiricisi EA DICE’ın oyuncuların bu siteye ne zaman ulaşacağını nasıl bildiğinden emin olmasak da ulaşılan sitede yazan tarih bu Mayıs ayının 23’ünü göstermekte. Ayrıca sitenin kodlarında küçük bir araştırma sonucunda 28 Mayıs’a ayarlı bir geri sayım aracı da bulundu. Bu sayaç sitenin kullanımdan kalkacağı tarih olabilir.

23 Mayıs, günümüzde oyun camiasının en büyük etkinliği olan E3’ten sadece 20 gün önceye denk gelmekte. Bu da oyunun yayımcısı Electronic Arts’ın E3 sırasında oyunu bütün detayları ile yayınlayacağı anlamına geliyor olabilir. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberimizde Battlefield 5 adı anılan oyunun Bad Company 3 olabileceğini bildirmiştik.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.