Battlefield 5, yeni sınıf rolleri ve savunma imkanları ile geliyor

Battlefield 5, yeni sınıf rolleri ve savunma imkanları ile geliyor

Oyunda siper kazma imkanınız olduğunu söylesek ne düşünürdünüz?

Çok oyunculu FPS oyunları arasında devasa maçları ile dikkat çeken Battlefield serisi, yeni oyunu ile birlikte farklı bir soluk kazanıyor. EA DICE, yeni mekanikler ve güncellenen oyun yapısı ile oyunculara bambaşka ve dinamik bir çok oyunculu deneyim vaat ediyor. Seride daha önce görmediğiniz kadar fazla özelliğe sahip olan Battlefield 5 çok oyunculu modu, anlamak için bile süre harcamanızı gerektirecek pek çok farklı unsur sunacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Çok oyunculu modun belki de en önemli unsurları olan sınıflar, oldukça büyük bir yeniliğe kavuşuyor. Her bir sınıf kendi inşaat aletine sahip olacak ve etraflarına savunma alanları yapabilecekler. Bu şekilde etrafınızı çevirmeniz ve yapıların etrafına siperler kazmanız mümkün olacak. Güçlendirme özelliği olarak geçen bu yeni mekaniğin maçları çok daha dinamik hale getireceğinden hiç şüphemiz yok. Üstelik bunlara ek olarak dikenli teller, kum torbaları ve hatta tank engelleri de kullanabileceğiniz savunma unsurları arasında yer alacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Az önce belirttiğimiz gibi tüm sınıflar savunmaya katkıda bulunabilecek olsa da en büyük sorumluluk desteklere ait olacak. Her ne kadar bu sınıf cephane taşımaya devam edecek olsa da, maç boyunca güvenli bölgeler oluşturmak gibi önemli bir yükün altına da girecekler. Üstelik Battlefield 5 ile oyuncuların serideki diğer oyunlara göre çok daha az mermi ile başlayacaklarını söyleyelim. Yani destek sınıfı hiç olmadığı kadar önemli.

Destek sınıfından uzaklaşıp sıhhiyecilere bakacak olursak, pek çok yenilik ile karşılaşacağız. Oyunda bütün sınıflar kendi mangaları ile sınırlı olmak üzere yeniden canlandırma işlemi yapabiliyorken, sıhhiyeciler bu işlemi herkes için ve daha hızlı bir biçimde gerçekleştirebilecekler. Battlefield 3 ile birlikte sunulacağı düşünülen özelliklerden birisi olan dostları güvenli yere çekip orada tedavi etmek de Battlefield 5’te oyuncuları bekliyor olacak.

Battlefield 5

Battlefield 5, savunma amacıyla çevreyi yönetmenize izin verecek.

Neredeyse bütün oyunlarda sabit olan makineli tüfekler, anti tank topları ve hatta uçaksavarlar bile hareket ettirilebilecek. Bu sayede etrafına savunma önlemleri aldığınız yapıları çok daha güçlü bir hale getirebileceksiniz. Bu imkanın oyunu çok daha dinamik ve tahmin edilemez hale getireceği aşikar. Tüm bunların yanı sıra oynanışı daha stratejik hale getirecek Rainbow Six Siege benzeri çömelme yapıları gibi yenilikler de Battlefield 5 ile oyuncuları bekliyor olacak.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.