Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 27.08.2018

EA DICE Battlefield 1 ile birlikte oldukça ilginç bir hamle yapmış ve silahları neredeyse özelleştirilemez hale getirmişti. Her bir silahın farklı bir çeşidi bulunsa da bunlara dürbünler takamıyor veya istediğiniz özelliği ekleyemiyordunuz. Ortaya çıkan yeni ekran görüntülerine göre Battlefield 5 böyle bir yoldan gitmeyecek ve serinin diğer oyunlarında olduğu gibi özelleştirmeler sunacak.

Battlefield 5 silah özelleştirmelerine dair ekran görüntüleri ortaya çıktı

Battlefield 5 ile detaylı özelleştirme seçenekleri sunulacağı geliştiriciler tarafından önceden açıklanmış olsa da ekran görüntüleri bir teminat oldu. Her bir silahın yalnızca iki veya üç göstermelik özelleştirmeye sahip olmadığı, serinin oyuncularının yakından tanıdığı gibi onlarca seçeneğin sunulduğu ortaya çıktı. Reddit kullanıcısı dedo_ninja tarafından paylaşılan ekran görüntülerinin oyun içinden olduğunu söylemek mümkün.

Kullanmak istediğiniz silaha kullanmak istediğiniz dürbünü ekleyebiliyor veya namlusu ile ilgili değişiklikler yapabiliyorsunuz. Üstelik bunların aynı olması gerektiği gibi oyun deneyimine yansıdığını da oyun sırasında görebiliyorsunuz. Battlefield serisinin önemli unsurlarından olan silah özelleştirmesinin Battlefield 5 ile geri dönüş yapacak olması oyunun elini güçlendirecektir. Hatırlarsanız karakter özelleştirmesi seçenekleri oyuncuların canını bir hayli sıkmıştı.

Tüm bunların yanı sıra, silahlar için sunulacak olan kozmetik özelliklere bir ilk bakış atma imkanı elde ettik. Tabii ki bunlar tarihi tutarlılığı biraz olsun bozacak olsa da aradığınız ve istediğiniz deneyime göre tatmin olmanızı sağlayacak veya oyundan uzaklaşmanıza yol açacaktır. EA DICE'ın Battlefield 5 ile bu noktada bir risk aldığını ve neler olduğunu görmek istediğini söyleyebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.