Battlefield 5 senaryosu, az bilinen 2. Dünya Savaşı hikayelerinden oluşacak

Battlefield 5 senaryosu, az bilinen 2. Dünya Savaşı hikayelerinden oluşacak

Video oyunlarının pek fazla işlemediği, tozların içinde kalmış hikayeler Battlefield 5 ile canlanacak.

Klasik video oyunu senaryosu çizgisinden çıkarak farklı hikayeler sunan Battlefield 1, bu yönü ile tartışmalara neden olmuştu. EA DICE, gidişattan memnun olacak ki Battlefield 5 ile birlikte de savaş hikayeleri ile karşılaşacağız. Pek çok 2. Dünya Savaşı oyununun aksine daha az bilinen hikayelerin işleneceği oyunda, farklı kahramanlık öykülerine tanıklık edeceğiz. Anlık geçişler ve beklenmedik sürprizler de bu özelliği destekliyor olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Oyunun sunacağı “Savaş Hikayeleri” senaryolarından birine örnek vermek gerekirse, Norveçli genç bir savaşçıdan bahsedebiliriz. 1943 yılının Norveç’inde geç bir direnişçi olan bir savaşçının, ailesini kurtarmak için ödediği inanılmaz bir bedele oyun içerisinde tanıklık edeceğiz. Bunun gibi birbirinden farklı pek çok hikayenin bulunduğu oyun, oyuncuları beklentilerin dışına taşımayı ve farklı karakterler tanıtmayı amaçlıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA DICE Kreatif Direktörü Lars Gustavsson tarafından yapılan açıklamaya göre, 1942 yılından sonra yaşanan hikayeleri bulmak ekibin temel amacı olmuş. Battlefield 1942 senaryosunun geçtiği yıl olan 1942’nin ardından yaşananlar ile bağlantı kurulması, serinin oyunları arasındaki sinerjiyi de artıracaktır. Bunun yanı sıra 2. Dünya Savaşı’nın geri dönmüş olması da serinin eski temasına bir adım attığının başka bir göstergesi.

Battlefield 5 senaryosu serinin diğer oyunlarından ne kadar farklı?

Savaş Hikayeleri olarak anılan senaryo modu, düşündüğünüzden oldukça daha farklı bir amaca hizmet ediyor. EA DICE Kreatif Direktörü Lars Gustavsson’a göre, geliştiricilerin temel amacı oyuncuları bir adım geriye götürerek savaşa farklı bir perspektiften bakmalarını sağlamakmış. Yani oyunda göreceğimiz hikayeler, gerçekten yaşanmış veya gerçekten ilham alınarak yaratılmış olacağı için bize düşünmek için bir fırsat yaratacak. Battlefield 5, 19 Ekim 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.