Battlefield 5, ücretli kozmetikler için Premium sisteminden vazgeçiyor

Battlefield 5, ücretli kozmetikler için Premium sisteminden vazgeçiyor

Premium pakete ihtiyaç duymadan kozmetik özellikler hariç her şeyi alabileceksiniz.

Battlefield oyunlarında yıllardır gördüğümüz ve artık bir klasik haline gelen Premium paket, yeni oyunla birlikte ortadan kalkıyor. DICE tarafından yapılan duyurunun ardından, çok oyunculu mod içerikleri sunacak bir Premium paketin Battlefield 5 ile oyunculara sunulmayacağı doğrulandı. Bunun yerine, yalnızca kozmetik içerikler ücretli olacak ve tüm içerik güncellemeleri herkese ücretsiz olarak sunulacak. Bu şekilde geliştiricilerin oyuncuları bir arada tutması bekleniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Premium paketin ne olduğunu merak ediyorsanız, izin verin biraz olsun açıklayalım. Battlefield serisindeki Premium paket, aynı direk pek çok çok oyunculu oyunda olduğu gibi yeni içerikler açmaya yarıyordu. Örneğin oyuna gelecek olan beş yeni haritayı ayrı ayrı satın almak yerine, Premium paket satın alarak daha uygun bir fiyata bunları elde edebiliyordunuz. Geliştiricilerin bakış açısından mantıklı gözüken bu sistemin küçük bir eksisi bulunuyor: oyuncu havuzu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geliştiriciler, farklı oyuncular farklı haritalara ve genişleme paketlerine sahip oldukları için yerleştirme sistemini buna göre düzenliyordu. Sistem, oyuncu havuzunda bölünmeye yol açtığı için arkadaşlarınızla oynayamıyor veya uzun oyun bulma süreleri ile mücadele ediyordunuz. Tüm bunların yanı sıra, girmek için dakikalarca beklediğiniz sunucunun aslında neredeyse boş olduğunu görmek de ayrı bir hayal kırıklığına sebep oluyordu.

Premium paket ile birlikte sunulan diğer Battlefield içeriklerinden bazıları “Battlepack”ler ve sunucu bekleme sıralarında öncelik imkanıydı. Geliştiriciler ganimet kutularının oyunda bulunup bulunmayacağına dair bir açıklama yapmamış olsa da, farklı bir sistem ile sunulacaklarını düşünüyoruz. Sonuçta yenilikçi bir sistem ile haritaları başka kazanç olmadan ücretsiz yapmak geliri azaltacağından verimli olmayacaktır.

Battlefield 5

Battlefield 5 ile hangi içerikler ücretsiz olacak?

Oyunun herhangi bir sürümünü satın almış olan her oyuncu, tüm güncelleme içeriklerine erişebilecek. Çıkış sonrasında sunulacak olan bütün haritalar oyuncu havuzunu daraltmamak adına ücretsiz olacak. Diğer bir taraftan, özelleştirmeler ise daha önce hiçbir Battlefield oyununda görmediğimiz kadar detaylı olacak. EA DICE, Battlefield 5 ile farklı bir kozmetik özelleştirme sistemi sunmayı ve ek paketlerde kaybedeceği parayı buradan çıkarmayı amaçlıyor olabilir.

Her ne kadar bu kazanç odaklı bir sistem olarak görülse de, oyuncu havuzunun bölünmemesi adına ödeyeceğimiz küçük bir bedel diyebiliriz. 19 Ekim 2018 tarihinde çıkış yapacak olan Battlefield 5, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarının yanı sıra PC’de de oyuncuları bekliyor olacak. Eğer oyunu daha erken oynamak istiyorsanız, Deluxe Edition satın alarak 16 Ekim 2018 tarihinden itibaren deneyimlemeye başlayabilir veya buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.