Battlefield 5, bir önceki oyundaki Operasyonlar modunu geri getiriyor

Battlefield 5, bir önceki oyundaki Operasyonlar modunu geri getiriyor

Battlefield 1'in sevilen oyun modu, yeni oyunda da oyuncular ile olacak.

İlk olarak Battlefield 1 ile birlikte karşımıza çıkan Operasyonlar modu, devasa savaşı deneyimlememize izin veriyordu. Serinin yeni oyunu ile birlikte modun adı “Grand Operations” yani “Büyük Operasyonlar” olarak değişiyor ve yapısında yeniliğe gidiliyor. Artık art arda dizilmiş haritalarda oynamakla kalmayacak, gerçekte yaşanmış “stratejik” savaşları canlandıracağız. Conquest ve Rush modlarının karşımından oluşacak olan Battlefield 5 Grand Operations hakkında yeni bilgiler EA DICE tarafından duyuruldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Maksimum 64 oyuncuya kadar destekleyecek olan bu mod, bir önceki oyundaki gibi yalnızca saldırı ve savunma üstünden ilerlemeyecek. Takımlar birbirleri ile kapışırken, özel görevler atanmış belirli ekipler stratejik hamleler yaparak karşı takımın önüne geçmeye çalışacak. Londra’da düzenlenen tanıtım etkinliğinde, bir grubun paraşütçü olarak Rotterdam şehrine indirildiğine tanık olduk. Üstelik bu grubun stratejik olarak o hamleye atanması da gerçekçiliği artıracak bir unsur.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer oyuncu manga arkadaşlarından birinin üstünde doğmak istemezse, yeniden uçaktan atlamak zorunda kalacak ve bütün adımları baştan alacak. Operasyonların ikinci aşaması, işte bu paraşütçülerin karşı takımın topçu birliklerini imha etmesi ile başlayacak. Takımlar biletleri tükenene kadar savaşacak ve rakibe üstün gelmeye çalışacaklar. Dört parçadan oluşan Büyük Operasyonlar modunun bir de sürprizi bulunduğunu söyleyelim.

Battlefield 5 Grand Operations modunun sürprizi ne?

Takımınızın “bitirilmemiş” bir işi varsa, yani karşı takımdan geriye kalanlar bulunuyorsa son bir savaş yaşanıyor ve rakibin cephanelerini elinize geçirmeye çalışıyorsunuz. Yeniden canlanmanın olmadığı bu son aşamada heyecanı iliklerinize kadar hissediyor ve savaşın getirdiği baskıyı sonuna kadar yaşıyorsunuz. Son şarjörünüzü nasıl harcayacağınız üstüne düşünmek ve manganızın yanından ayrılmamak oldukça büyük bir önem kazanıyor. Bu mod ile ilgili daha fazla bilginin E3 2018 sırasında ortaya çıkmasını bekliyoruz.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.