Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 07.06.2018

Geçtiğimiz günlerde EA DICE tarafından canlı yayın ile duyurulan Battlefield 5, Playstore üzerinde ön siparişe açıldı. Her ne kadar oyunu direkt olarak Origin üzerinden ön sipariş verebiliyor olsanız da, Türk Lirası üzerinden alışveriş yapamıyorsunuz. Bire bir kur dönüşümlerinin bir hayli pahalı olduğu bu dönemde, daha uygun alternatifleri tercih etmek mantıklı olacaktır.

Battlefield 5 Playstore Ön sipariş

Serinin daha stratejik bir yapıya bürüneceği bu oyun ile birlikte, harita şekillendirme imkanları oyunculara sunulacak. Saldırı veya savunma yapmak istediğiniz noktalara siperler kazabilecek, ağır silahları araçlar ile çekebileceksiniz. Bunlar gibi pek çok yeniliği getirecek olan Battlefield 5, her zaman olduğu gibi Frostbite motorundan gücünü alıyor. Yani grafiklerin ve atmosferik efektlerin bir hayli kaliteli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İkinci Dünya Savaşı’nda geçecek olan oyunda birbirinden farklı hikayeler göreceğiz. İlk olarak bir önceki oyun ile tanıştığımız “Savaş Hikayeleri” modu, Battlefield 5 ile birlikte geri dönüyor. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun senaryosu bizleri savaşın daha önce duyulmamış hikayelerinin ortasına bırakacak. Senaryo moduna dair daha fazla bilgi açıklanmamış olsa da, hemen yukarıdaki görselin bu moddan alındığını ekleyelim.

Battlefield 5 ön sipariş yolu ile nasıl satın alınır?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi oyunu Origin üzerinden satın almanız mümkün. EA’e ait olan bu platformdan oyunu satın almanın eksi yönü ise, güncel Euro kuruna göre para ödemeniz gerekmesi. Eğer ödemeyi Euro üzerinden yapmak istemiyorsanız, Battlefield 5’in Playstore üzerinde ön siparişe açıldığını söyleyebiliriz. Playstore’dan aldığınız kodu da Origin hesabınız ile etkinleştireceğiniz için daha uygun olması dışında işlemlerde hiçbir farklılık olmayacak. Dilerseniz, buraya tıklayarak Battlefield 5 Playstore sayfasına ilerleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.