Battlefield 5 oyunundaki kadın karakterler olduğu gibi kalacak

Battlefield 5 oyunundaki kadın karakterler olduğu gibi kalacak

DICE ekibinin Oskar Gabrielson'ı, gerekli açıklamaları yapmış.

Battlefield 5 duyurusu yapılalı henüz çok fazla olmadı. Biz de dahil olmak üzere, birçok oyuncuyu fazlasıyla heyecanlandırmayı da başardı. Oyunun duyurusu için paylaşılan fragman, ciddi anlamda çok güzel sahneleri bizlere göstermişti. Fazlasıyla aksiyon dolu bu sahnelerde, aynı zamanda dikkat çeken bir başka durum da söz konusuydu. Her ne kadar birçok kişi için sorun olmasa da, bazı insanların tepki göstermesine sebep olmuş olan kadın karakterlerden bahsediyoruz. Oyuncu kitlesi tarafından gösterilen tepkiye, DICE ekibinin patronu sessiz kalmamayı tercih etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5 oyunundaki kadın karakterler olduğu gibi kalacak

Battlefield 5 içerisinde bulunan kadın karakterlerle ilgili açıklamalar, DICE patronu tarafından yapıldı

Fark edebileceğiniz üzere, Battlefield 5 içerisinde kadınlar fazlasıyla yer alıyor. Oyunun fragmanında dikkat çekici özelliklerle bulunuyor olması bir yana, oyunun kutu görüntüsünde de bulunuyor. Her ne kadar birçok oyuncu için bu durumun pek bir önemi olmasa da, bazı oyuncuları bu durum üzmüş gibi görünüyor. Çünkü, fragman çıkar çıkmaz kadın karakterlerle ilgili büyük tepkiler ortaya çıkmaya başladı. Bu tepkilere karşılık olarak ise, DICE ekibinin patron koltuğunda oturan Oskar Gabrielson gerekli açıklamaları yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Twitter üzerinden açıklamalarını yapan Oskar Gabrielson, “Oyuncu tercihi ve oynanabilir bayan karakterler olduğu gibi kalacak.” diyerek, gösterilen tepkilere gerekli cevabı verdi. Bu açıklamaya karşılık olarak gelen, tarihi açıdan doğruluğunun çok fazla olmadığı konusundaki yorumlara da, “Bizim stüdyo olarak amacımız, özel ve farklı oyunlar yaratabilmek için her şeyi yapmak. Biz, her zaman sınırları zorlamak için ve beklenmedik tecrübeleri sunmaya çalıştık. Fakat her şey bir yana, oyunlarımızın eğlenceli olması gerekli!” diyerek yanıt verdi. Bizlere beklenmedik tecrübeler sunmakta oldukları konusunda hemfikir olduğumuzu söyleyebiliriz. Açıkçasını sorarsanız da, kadın karakterlerin var olması ve oyun içerisinde bizlerle birlikte olmaları, oynanabilirlik açısından büyük bir artı olarak gösterilebilir.


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.