Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 10.08.2018

EA Play sırasında detaylı bir şekilde tanıtılan Battlefield 5, PC platformunda ikinci kapalı Alfa testi ile oyuncuların karşısına çıkacak. Bu teste nasıl girileceğini, testin ne zaman başlayacağını ve içeriğini yazımızda daha fazlası ile birlikte ele alıyor olacağız. İkinci Dünya Savaşı'nın bu oyun ile birlikte nasıl sunulacağını öğrenmeye hazır mısınız? Battlefield 5 PC kapalı Alfa testine dair bütün bilgileri sizler için listeliyor ve yazımızda inceliyoruz. İşte Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa: Nasıl girilir, ne zaman başlıyor ve dahası.

Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa: Nasıl girilir, ne zaman başlıyor ve dahası

Battlefield 5 kapalı Alfa testi başlangıç, ön yükleme ve bitiş saatleri

 • Ön yükleme: 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü Türkiye saati ile 11:00'da başlayacak.
 • Kapalı Alfa başlangıcı: 14 Ağustos 2018 Salı günü Türkiye saati ile 11:00'da başlayacak.
 • Kapalı Alfa bitişi: EA DICE henüz bu konuda bir açıklama yapmamış olsa da, sınırlı bir süre için aktif kalacağını biliyoruz. Geliştiricilerin "sınırlı bir süre" açıklaması bizi bu yönde düşünmeye itiyor.

Battlefield 5 kapalı Alfa testinin içeriği ne?

EA DICE, kapalı Alfa testi boyunca oyuncuların deneyimlemesine izin verilecek içerikleri duyurdu. Yapılan duyuruya göre, serinin yeni oyun modu olan "Grand Operations" yani "Büyük Operasyonlar" modu da kapalı Alfa sırasında oynanabilir olacak. Bunun yanı sıra Battlefield oyunlarının vazgeçilmezi haline gelmiş olan "Conquest" yani Fetih oyun modu da kapalı Alfa test süreci boyunca aktif olacak. 64 oyuncuya kadar destekleyen bu dev oyun modlarının, test sürecine en büyük katkıyı sağlaması bekleniyor.

Alfa testinde karşımıza çıkacak Büyük Operasyon, "Fall of Norway" yani Norveç'in Düşüşü olacak. Paraşütçü birliklerin ve piyadelerin birlikte çalışacağı bu operasyonda, tam anlamıyla tarih yazıldığına tanık olacağız. Geliştirici EA DICE, test boyunca bağlantı ve performans bilgileri topluyor olacak. Sizlerin görevi ise, yalnızca toplanan bilgilerin değil geri bildirimlerin de bulunmasını sağlamak. Test oyuncusu olarak sizden yaşadığınız her şeyi geri bildirim yoluyla EA DICE'a iletmeniz bekleniyor.

Kapalı Alfa testinde oynanabilecek olan tanklar, uçaklar, silahlar ve çok daha fazlasına hemen aşağıdaki görsellerden göz atabilirsiniz. Test boyunca yaşadıklarınızı bizlerle de paylaşmayı unutmayın. Alfa testinde herhangi bir gizlilik anlaşması bulunmayacağından, her şeyi iletmekte serbestsiniz. İkinci kapalı Alfa testi, içerikleri denemekten çok oyunun teknik özelliklerine odaklanıyor olacak. Özellikle maçlara girerken yaşanan sıkıntıların ve takım oluşturma problemlerinin düzeltildiği belirtiliyor. Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa testi boyunca sizden bunu deneyimlemeniz ve bilgilerinizi paylaşmanız beklenecek.

Battlefield 5 kapalı Alfa testine nasıl girilir?

Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa testine katılabilmek için, geliştiricilerden bir davetiye almış olmanız gerekiyor. Eğer davet aldığınıza dair bir umudunuz varsa ve serinin sıkı bir takipçisi iseniz, Origin kütüphanenizi ve gelen kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın. Katılmanın tek yolu bu olduğundan, kontrol etmeniz gerekenler de bunlar ile sınırlı. Müjdeli haberi verelim, kapalı Alfa testi bölgeleri arasında ülkemiz Türkiye de yer alıyor.

Yalnızca PC oyuncularının Origin platformu üstünden katılabileceği testte oyunun tek dili İngilizce olacak. Diğer diller test süreci boyunca oyunculara sunulmayacak. Battlefield 5 PC kapalı Alfa testi bölgelerinin tamamına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. EA DICE, ikinci kapalı Alfa testi için ilk teste katılan bütün oyuncuların davetli olduğunu belirtti. Yani Battlefield 5 PC kapalı Alfa testine katıldıysanız, Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa testine de katılabileceksiniz.

Bunun yanı sıra, EA DICE tarafından yapılan açıklamaya göre sınırlı sayıdaki oyuncuya yeni davetiyeler de gönderildi. Yani siz ne olur ne olmaz diyerek gelen kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın. Eğer bir davetiye aldıysanız bunu Origin üzerinden etkinleştirerek kapalı Alfa istemcisini kütüphanenize eklemeniz gerekiyor.

Avrupa Ülkeleri

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, İsviçre, Kıbrıs, Çekya, Almanya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Büyük Britanya, Gürcistan, Yunanistan, Hırvatistan, Macaristan, Man Adası, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Moldova, Montenegro, Makedonya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, İsveç, Slovenya, Slovakya, İspanya, San Marino ve Türkiye.

Kuzey Amerika Ülkeleri

Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika.

Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa: Nasıl girilir, ne zaman başlıyor ve dahası

Battlefield 5 kapalı Alfa testi sistem gereksinimleri neler?

Oyun henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, optimizasyon sıkıntıları bulunuyor olabilir. Geliştiriciler, bu sistem gereksinimlerini oyunun çıkış sürümünde çok daha makul seviyelere indirebilirler diye düşünüyoruz. Eğer Alfa testine katılmaya hak kazandıysanız ve bir davetiyeniz var ise, hemen aşağıdan sistem gereksinimlerini kontrol edebilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri

 • İS: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD FX-8350
 • İşlemci (Intel): Core i5 6600K
 • Bellek: 8GB RAM
 • Grafik kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce  GTX 1050 / GTX 660 2GB
 • Grafik kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
 • DirectX: 11.0 Uyumlu grafik kartı veya dengi
 • İnternet: 512 KBPS veya daha hızlı, sabit İnternet bağlantısı
 • Boş alan: 50GB

Önerilen sistem gereksinimleri

 • İS: 64-bit Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD Ryzen 3 1300X
 • İşlemci (Intel): Intel Core i7 4790 veya dengi
 • Bellek: 12GB RAM
 • Grafik kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
 • Grafik kartı (AMD): AMD Radeon RX 480 4GB
 • DirectX: 11.1 Uyumlu grafik kartı veya dengi
 • İnternet: 512 KBPS veya daha hızlı, sabit İnternet bağlantısı
 • Boş alan: 50GB

Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa: Nasıl girilir, ne zaman başlıyor ve dahası

Battlefield 5 PC kapalı Alfa testini istediğiniz gibi takip edebileceksiniz.

Oyunun geliştiricisi EA DICE tarafından yapılan açıklamaya göre, test katılımcılarına herhangi bir gizlilik sözleşmesi kabul ettirilmeyecek. Alfa testine katılmaya hak kazanan bütün oyuncular, oyunun içerisinden görüntü alabilecek ve bunları istedikleri yerden paylaşabilecekler. Dilerseniz, buraya ilerleyerek EA DICE'ın Battlefield 5 Alfa testine dair resmi açıklama sayfasına ulaşabilirsiniz. Oyunun 19 Ekim 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya çıkacağını da hatırlatalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.