Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

EA DICE, yaptığı duyuru paylaşımı ile birlikte ikinci Battlefield 5 PC kapalı Alfa testinin önümüzdeki hafta düzenleneceği iddialarını doğruladı. Origin platformunda ortaya çıkan bazı tarihler, bizlere oyunun yeni bir test sürecinin yakın olduğunu göstermiş ve belirli noktalara işaret etmişti. Bir beta testi yerine ikinci kapalı Alfa testi ile oyuncuların karşısına çıkan EA DICE, testin içeriğini ve başlangıç tarihini de resmi olarak duyurdu.

Battlefield 5, ikinci PC kapalı Alfa testi ile pek çok sorunu düzeltecek.

Oynayabileceğiniz haritaların, araçların ve kullanabileceğiniz silahların ilk kapalı Alfa testi ile oldukça benzer hatta neredeyse aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bu seferki kapalı alfa testinin odak noktası oyuncu ilerlemesinin hızı olacak. İlk kapalı Alfa testinin ardından oyuncu ilerlemesine yönelik yapılan geliştirmeler bu ikinci test ile birlikte denenecek. DICE, bütün yetenek alanlarında ve sınıflarda orantılı bir ilerleme tablosu görerek daha akıcı bir oyun deneyimi sunmak istiyor.

Oyuncu ilerlemesi konusunun içerisinde seviye yükselme ve oyun içerisindeki puanların ne kadar hızlı kazanıldığı unsurları bulunuyor. İlk Battlefield 5 kapalı Alfa testinin ardından oyuncular oyundaki “TTK” yani öldürme için geçen süre ayarlaması hakkında oldukça farklı görüşler belirtmişti. EA DICE, bunların hepsini ele alarak optimum deneyimi aramaya devam ediyor ve oyuncuların fikirlerini talep ediyor. Tüm bunların yanı sıra, genel oyun deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalar da yapılmış.

Battlefield 5 ikinci PC kapalı Alfa testi önümüzdeki hafta başlıyor

Bu kapalı Alfa testinin ilkine göre çok daha kısa sürmesi bekleniyor.

EA DICE, bu kapalı Alfa testine kadar ilk testte görülen mangaya katılma sorunlarının giderildiğini belirtiyor. Tabii ki bu Alfa testinin amacı da sorunların “ne kadar” giderildiği veya yeni ortaya çıkan problemlerin ne ölçüde oyunu etkilediğini tespit etmek. Oyuncuları maçlarda eşleştirme ile ilgili problemlerin de Battlefield 5 PC kapalı Alfa testi sırasında giderilmesi bekleniyor. Özellikle eşleştirme sisteminin ilk kapalı Alfa testinde çok fazla soruna neden olmasının ardından, geliştiriciler bu ikinci testte problemleri gidermeye odaklanacak.

İlk teste oranla çok daha kısa sürmesini beklediğimiz bu kapalı Alfa testi, yalnızca bir gözlem yapmak amacıyla kullanılacak. Sınırlı sayıdaki PC oyuncusuna davetiyelerin gönderildiği ve ilk test için davetiye alan oyuncuların bu teste de katılabileceği belirtiliyor. Haberimizin başında da aktardığımız gibi, Alfa testinin içeriği ilk Battlefield 5 kapalı Alfa testi ile aynı. Dilerseniz buraya ilerleyerek ilk kapalı Alfa testi ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.