Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 28.07.2018

EA, mali yılının ilk çeyreğine dair sonuçları basınla paylaştığı esnada oynaması ücretsiz olan bir Battle Royale oyunu yapmak istediklerini belirtmişti. Bu ücretsiz oyun düşüncelerini, Battlefield 5’ta Battle Royale modu olmasına rağmen Fortnite gibi çoklu platformlar üzerinden oynamak isteyen bir kitlenin olmasına temellendirilmişti. Bu haberlerle birlikte Battlefiled 5 kanadından da haberler geldi. Bu yeni Battle Royale istediğinden ötürü müdür bilinmez. Fakat Battlefield 5 Grand Operations modu oyun çıkışı yaptıktan sonra yayımlanacak.

Battlefield 5 Grand Operations modu oyunun çıkışından sonra erişilebilir olacak

Battlefield 5 Grand Operations modu oyunun çıkışından sonra erişilebilir olacak

Bilmeyenler için bu moddan biraz bahsedelim. Oyunun yapımcılarına göre Grand Operations modu, oyun içerisindeki en büyük çoklu oyuncu deneyimi olarak tanımlanıyor. Battlefield 5 Grand Operations, oyunun modlarını ve haritalarını tek bir yerde sergilemek için tasarlanmış. Bu modda bulunan görevlerden her biri geçmişte yaşanan olaylardan esinlenen bir anlatım tarzı ile farklı bir tecrübe sunmayı hedefliyor. İçerik bu kadar detaylı olunca geliştirilmesi de elbette oldukça zorlu geçiyor olmalı. 19 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olan Battlefield 5’ın çıkışına 2 aydan biraz daha fazla olmasıyla birlikte oyuncuların iple çektiği bu seçeneğin ertelemesi oldukça normal. Ertelenme hakkında kesin bir çıkış tarihi verilmeyerek sadece, “Oyunun çıkışından kısa bir süre sonra.” ibaresi kullanıldı.

Battlefield 5 Grand Operations modunu Battlefield 1 oyuncuları da çok iyi biliyor. Zaten oyunun tanıtım bülteninde de dikkat çeken yerlerden biri olarak, “Battlefield 5 Grand Operations modu, bir önceki oyun içindeki Operasyonlar modunun gelişmiş bir versiyonu.” notu göze çarpıyor. Serinin önceki oyunuyla en büyük farkı ve özelliği ise, farklı operasyonlar birleşiminden öte deneyimler tattırması. Örnek vermek gerekirse, Battlefield 5 Grand Operations görevine giriş yapmış oyuncular, operasyon sırasında kurgusal olarak gece gündüz döngüsüne girebilecek. Günlerin her biri, harita ve mod kombinasyonundan oluşacak.

Üstelik bu gece gündüz döngüsü sadece olsun diye ya da daha estetik olsun diye değil, daha gerçekçi olsun diye eklenmiş ve detaylandırılmış. Geçirdiğiniz her bir gün, bir gün sonrasını etkileyecek şekilde tasarlanmış. Birinci gün içerisinde siz ve takımınız harika bir performans sergiledi diyelim, bu güzel oynanış ile birlikte bir sonraki gün için daha fazla cephaneye sahip olabiliyorsunuz. Çünkü düşmanlarınızı öyle bir püskürtmüşsünüz ki size gelen yardımın miktarı artabilmiş. Bunun tam tersi de geçerli. Kötü bir takım kompozisyonuyla günü kapattınız; bu, ertesi gün daha az cephane temin edeceğiniz anlamına geliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.