Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

Oyuncular tarafından oldukça beğenilen Battlefield 5 alfa testi, bir sonraki aşama olan beta testine dair soruları beraberinde getirmişti. Oyunun Origin sayfasının güncellenmesi ile birlikte daha önce görmediğimiz iki yeni tarih testleri işaret edercesine ortaya çıktı. Bir hata sonucu ortaya çıkmış olma ihtimalleri de bulunan bu tarihler, bizlere oyunun beta testinin başlangıcını gösteriyor olabilir.

Origin platformunda daha önce görmediğimiz iki farklı tarih listelendi.

EA DICE şimdiye kadar Battlefield 5 ile ilgili bilgileri paylaşmakta yavaş davrandığı için, oyuncuların her birini tespit etmesi gerekiyor. Tabii ki bu yavaşlığın kasıtlı olduğunu biliyoruz ancak oyuncuların da beklemeye niyeti yok. İlk olarak DANNYonPC tarafından fark edilen Origin sayfasındaki değişikliğin, pek çok oyuncunun kontrol etmesiyle genel bir durum olduğu ortaya çıktı. Oyunun Origin sayfası diyoruz ama, bu sayfanın yalnızca alfa oyuncularında bulunduğunu ekleyelim. Yani bahsettiğimiz Origin sayfası Battlefield 5'in alfa testini hesabında aktive etmemiş oyuncularda bulunmuyor.

Ortaya çıkan tarihlerden 13 Ağustos 2018 ön yükleme başlangıcı ve 14 Ağustos 2018 ise çıkış tarihi olarak listelenmiş. Bu tarihlerin neye işaret ettiğine mantıklı bir cevap vermek zor çünkü oyunun çıkış yapmasına neredeyse iki ay var. Bütün bunlar göz önüne alındığında ulaşabildiğimiz iki farklı sonuç bulunuyor. Sonuçlardan ilki, bu tarihlerin bir hata sonucu ortaya çıktığı yönünde. İkinci ve daha heyecan verici sonuç ise bu tarihlerin Battlefield 5 beta testinin ön yükleme ve çıkış tarihleri olduğu. Sosyal medayada bu görüş hakim olsa da, bir oyunun alfa testinin sayfasının beta testine işaret edecek şekilde güncellenmesi pek sık görülen bir durum değil.

Yeni bir Battlefield 5 alfa testi yolda gibi görünüyor.

Bütün bu çelişkili durumların ışığında ortaya çıkan beklenmedik bir senaryo daha bulunuyor. EA DICE, bir Battlefield 5 alfa testi ile daha oyuncuların karşısına çıkabilir. Beklenmedik diyoruz, çünkü Reddit üzerinde süren tartışmalarda oyunun bir alfa testi daha görmeyeceği ve beta testi ile devam edileceği düşüncesi hakimdi. Büyük bir beta testinin duyurusunun en azından iki hafta önce yapıldığı göz önüne alındığında, tartışmaların yanlış yolda ilerlediği iddiası da ortaya çıkabilir. 13 Ağustos 2018 tarihine bu kadar az süre kalmışken, EA DICE tarafından bir beta testi duyurusu yapılacağını düşünmüyoruz.

Yapılan değişiklikler ve geliştirmeler ile oldukça verimli bir alfa testi geçiren Battlefield 5, bir kez daha oyuncuların karşısına bu şekilde çıkabilir. Oyunun resmi Twitter hesabından atılan ve ne olduğu tam olarak belli olmayan bir paylaşım da bu iddiaları doğrular nitelikte. Kısa bir süre içerisinde EA DICE tarafından bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılacaktır diye düşünüyoruz. Unutmayın, tüm bunlar bir hata sonucu ortaya çıkmış da olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.