Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 18.04.2018

Son zamanların en popüler oyun modu olduğunu söyleyebileceğimiz battle royale, EA DICE’ın da ilgisini çekmiş gibi görünüyor. Venture Beat’e konuşan stüdyoya yakın bir kaynak, modun Battlefield serisi ile nasıl bir uyum sağlayacağının incelendiğini belirtti. Eğer DICE sonuçlardan memnun kalırsa, Battlefield 5 ile seri daha önce görmediği bir oyun moduna kavuşabilir.

Battlefield 5 Battle Royale

Venture Beat tarafından paylaşılan rapora göre, DICE henüz battle royale modunu çıkış için onaylamış değil ve prototip aşamasında incelemeye devam ediyor. Stüdyoya yakın kaynağın ifadeleri, bu oyun modunun Battlefield mekanikleriyle uyumlu olup olmayacağının en büyük araştırma konusu olduğu yönünde. En iyi durumda DICE şu anda gerekli doğrulamayı sağlasa bile, oyunun çıkışının tahmin edilen tarihine oldukça kısa bir süre kalmış durumda.

Rapor, her şeyin iyi gideceği bir duruma odaklanarak devam ediyor ancak yine de geliştirme sürecinin çıkışa yetişmeyeceğinin altını çiziyor. Bu durumda ise karşımızda iki farklı alternatif beliriyor, bunlardan birisi ücretsiz genişleme iken diğeri ise para ile satın alınabilen bir ek paket. Eğer geliştiriciler Battlefield 5 ile serinin mekaniklerini battle royale ile birleştirirse, oyuncuların elde etmek isteyeceği bir seçenek ortaya çıkacaktır. Böyle bir senaryoda, ücretli bir ek paketin de ücretsiz genişleme kadar etkili olabileceği düşünülebilir.

Battlefield 5 ile ilgili doğrulanmış pek fazla bilgiye sahip değiliz.

Oyunun 2. Dünya Savaşı’nı konu alacağı ve iki oyunculu ilerlemeyi destekleyeceği iddiaları bile henüz onaylanmış değil. Diğer taraftan, doğrulanmamış ancak sızdırıldığı iddia edilen bilgiler bulunuyor ve dilerseniz konuyla ilgili daha önce paylaştığımız haberimizden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Electronic Arts, 2018 yılının ilk aylarındaki kazanç raporunda yeni Battlefield oyununun bu Ekim ayında geleceğini duyurmuştu. Oyunun EA Play 2018 etkinliğinde oynanabilir olacağını da hatırlatalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.