Battlefield 4, savaşı size yaşatacak!

Battlefield 4, savaşı size yaşatacak!

Oyunun yaratıcısından önemli açıklamalar.

Karl Magnus Troedsson merakla beklenen Battlefield 4 hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu ve oyunun sosyal yönlerine ve hikayesine değindi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

rsz_1battlefield-4-1İlk olarak oyunun hikayesine değinen Troedsson; “Karakterler arasında geçiş yapmanın oyuncularla karakterleri bağlanmasını sağlamak için iyi bir fikir olmadığını anladık ve karakterler arasında geçiş yapmayı yeni yapacağımız oyunun listesinden hemen çıkardık” dedi ve ekledi “Evet, Battlefield 3’ün hikayesinde sınıfta kaldık. Ama Battlefield 4’te karakterler daha akılda kalıcı ve inanılır yapacağız“.

Oyunun “sosyal elementleri” hakkında fazla yorum yapmaktan kaçınan Troedsson; “Bugün bu özellik hakkında fazla konuşmayacağım. Ama oyunu yalnız kurt deneyiminden çıkaracak bazı etmenlerin oyunda bulunacağını söyleyebilirim” ve “Biz oyuncuların, oyunun geri kalanıyla bağlantıda kaldıklarını hissettiren ve arkadaşlarınıza ne yaptığınızı gösteren bazı elementleri oyuna eklemek istiyoruz” dedi.

Son olarak oyunun “interaktif eğlencede yeni bir çağ” olarak sunulmasının nedeninin sorulması üzerine  Troedsson; “Bir klişe gibi gelebilir ama, odağımızın dramatik, insani ve inanılır bir oyun yapmak olduğunu söylemiştik. Bu gerçekten ekibimizin odaklandığı şey.  Jeopolitik olaylar ve büyük savaşlar oyunu oyun yapan şey olmayacak, bunlar oyunun arkaplanında olacak. Oyunu oyun yapan şey karakterler olacak. Sanki yakın arkadaşınıza kötü bir şey olduğunda hissettiğiniz gibi, Dunn’ın bacağını keserken de (17 dakikalık oynanış videosunda geçen bir sahne) aynı duyguları hissettirmek oyunun temel amacı. Diğer önüne geleni öldür FPS’lerinden ayrılmak istiyoruz ve karakterlerin etkileşimde olduğu bir oyun yaratmak istiyoruz” dedi ve konuşmasını bitirdi.

Oyunun singleplayer seçeneğinin üzerinde bu kadar çok durulması Battlefield serisinin belki de tek eksiğini giderecek. Bakalım, Battlefield 4 için söylenen bu sözler oyuna da yansıyacak mı? Bizi takip etmeye devam edin.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.