Battlefield 4, dört adet Nvidia GTX Titan grafik kartında 4K çözünürlükte çalışıyor!

Battlefield 4, dört adet Nvidia GTX Titan grafik kartında 4K çözünürlükte çalışıyor!

Battlefield 4, oynaması pahalı bir oyun..

Battlefield 4 gerçekten güzel görünen bir oyun. Fakat, platform PC’ye gelince, donanım olarak çok fazla talep ediyor. Görsel avantajlardan tamamen yararlanmak ve “ultra” ayarlarda oynamak için kuvvetli bir video kartına ve CPU’ya ihtiyacınız var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fakat, herşeyi “ultra” kalitede istediğiniz zaman ve oyunu 4K çözünürlükte (1080p çözünürlüğün dört katı) çalıştırdığınız zaman, donanım talebi birazcık dudak uçuklatıcı.

Videoda, Battlefield 4 beta 4k çözünürlükte (4096×2160) ve tam görsellikle çalışıyor. Oynanabilir kare hızına erişebilmek için, dört Nvidia GeForce Titan grafik kartı gerekli. Titan, dünyadaki en güçlü grafik kartı ve piyasada $1,000 gibi bir fiyatı var.

Her bir GeForce Titan kartı, 2688 CUDA çekirdeğine ve 6 GB GDDR5 hafızaya sahip. Dördünü de bir araya koyunca, 10,000 CUDA çekirdek gücüne sahip oluyorsunuz. Yani kısacası 10 yıl önce süper bilgisayar olarak düşünülen bir durum.

CPU tarafında ise, 4.8GHz hız aşımlı ve 32 GB DDR3 RAM’li Intel Core i7 3970X. Evet Battlefield 4 size pahalı bir makineye mal oluyor.

Bizimle kalın..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.