Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.08.2021

Battlefield 2042, 9 Haziran tarihinde bu fragman ile duyurulmuştu. Son 2 oyunu geçmiş zamanda geçen Battlefield serisi bu sefer çok da uzak olmayan bir geleceğe götürüyor bizi. Oyun yeni konsollar dahil olmak üzere özel olarak geliştirildi ve artık 128 kişiye kadar oynanabilecek bir çok oyunculu modu olacak. Fakar, bahsettiğimiz 128 kişilik çok oyunculu modlarını, ek olarak dinamik hava durumu ve diğer çevresel tehlikelerle dolu “devasa ölçekli” haritaları PC, PS5 ve Xbox Series X\S destekleyecek,  Xbox One ve PS4 sürümleri 64 oyuncuyla sınırlı olacak ve küçültülmüş harita boyutları içerecek. Asıl konumuza gelirsek, Battlefield 1 ve Battlefield V oyunlarında hikaye modu çoğu kişi tarafından ne sevildi ne de oynandı. Bu sebep ile EA bu sefer oyuna bir hikaye modu getirmeyecek. Haberimiz de bu konu ile ilgili. Detaylar aşağıda.

EA, yeni oyunda bir hikaye modunu açıklamıştı. Ancak oyunun geneline bir hikayeye sahip. Eğer İngilizceniz var ise buradan evren içinde yaşanan olayları okuyabilirsiniz. Ek olarak EA, Battlefield 2042’nin arkasındaki efsaneyi detaylandıran 9 dakikalık sinematik bir video yayınladı. Videoda hikayenin temelini ele alan No-Pat’leri ele alıyoruz. Detaylı olarak No-Pat İç Savaşını neyin başlattığına daha yakından bakıyoruz. Ve gördüklerimize göre 2042, BF4 ile aynı evrende geçiyor.

Oyunun hikayesi zaman içinde gelişmeye devam edecek

2042’de oynanabilir olacak olan No-Pat Uzmanını Michael K. Williams canlandırıyor. Ayrıca Micheak Battlefield 4 oyununda Irish karakterini de canlandırmıştı. EA bu konuda “Her biri kendi hikayesi anlatacak olan ve oyuncuları Battlefield 2042’nin dünyasına çeken daha fazla kısa videolar yayınlamaya devam edeceğiz. Bu şekilde oyunun hikayesi zaman içinde gelişmeye devam edecek” dedi.

Irish karakteri, Battlefield 2042 için açıklanan beşinci “Specialist” oldu. Specialist ne diye sorarsanız, Battlefront 2’den aşina olduğumuz özel sınıflar diyebiliriz. Bu karakterlerin ek özellikleri olacak ve sıradan askerlerden daha güçlü olacaklar. Klasikleşen 4 ana sınıfımız yani assault, medic, engineer ve recon sınıfları hala oyuna dahil. Önümüzdeki haftalarda beş Specialist daha açıklanacak ve lansmanda toplam on Specialist olacak.
Oyunun versiyonları ve fiyatlarına buradaki haberimizden bulaşabilirsiniz. Sistem gereksinimleri ve beta tarihleri ise burada.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.