Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 15.09.2021

2021 yılı oyuncular açısınından oldukça kötü geçiyor. Çünkü çoğu oyun Covid-19 pandemisi nedeniyle çıkış tarihleri erteleniyor. Şimdide Battlefield 2042 için söylentiler çıktı. Bir iddiaya göre Battlefield 2042 çıkış tarihi değişti. Ayrıca oyunun olası yeni çıkış tarihi de belli olmuş durumda.

Battlefield 2042 Kasım ayına ertelenmiş olabilir

Çeşitli oyun uzmanları, Battlefield 2042’nin sürpriz bir gecikme için ayarlanabileceğini öne sürdü. Gazeteci Jeff Grubb ilk olarak Salı günü sosyal medyada, adı açıklanmayan bir oyun için “tekil bir gecikmenin” bu hafta açıklanacağını yazdı.

YouTuber ve Xbox Era gazetecisi Nick Baker, o zamandan beri Grubb’un bahsettiği oyunun Battlefield 2042 olduğunu iddia etti. Bu iddiaları Battlefield ve CoD’dan bildiğimiz güvenilir Tom Henderson da doğruladı. Tom’a göre, BF2042 için bir gecikmeyle ilgili tartışma şu anda EA’da dahili olarak “ortaya çıkıyor” ve “aylar değil haftalar” olacak. Yani oyunun çıkış tarihi 22 Ekim’den birkaç hafta sonra olacak. Çarşamba günü Tom bir Tweet attı: “[Battlefield 2042]”, diğer söylentilerle çelişen aylar değil, birkaç hafta ertelenecek ancak duyduğum bu. 2021 Kasım sonu şu anda ortalıkta uçuşuyor.”

Başka bir gazeteci olan Roberto Serrano, GameStop İtalya’ya göre Battlefield’ın çıkış tarihini 12/31/21 olduğunu söylüyor. Yani çıkış tarihi olarak herkesten farklı bir ses çıkıyor.

Battlefield 2042’nin standart sürümünün şu anda 22 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyunun Gold Edition’ı ön sipariş veren oyuncular, 15 Ekim’den itibaren erken erişim hakkına sahip olacak. Kısa bir süre önce Battlefield 2042 beta çıkış tarihinin 22 Eylül olarak belirlendiği söyleniyor. Electronic Arts daha önce Battlefield 2042’nin açık betasının Eylül ayında başlayacağını doğrulamıştı. Ancak henüz resmi bir tarih vermedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.