Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 16.07.2021

FPS serisinin hayranlarını kuşkusuz heyecanlandıran yeni Battlefield 2042 oyunu hakkında geçtiğimiz birkaç hafta içinde birçok bilgi edindik. Electronic Arts, Battlefield 2042 için çapraz platform özelliğine sahip olacağını açıkladı. Ancak maalesef bu tüm platformları kapsamıyor. Şirket, yeni bir blog yazısında, PC, PS5 ve Xbox Series X | S’de çalışacak olan çapraz oyun işlevselliğini test etmeye yardımcı olmak için birkaç bin katılımcının teknik bir oyun testine davet edileceğini söyledi. PlayStation 4 ve Xbox One birlikte çapraz oyuna sahip olacak.

Battlefield 2042, çapraz platform devre dışı bırakılabilecek

Oyun testi kapalı bir ortamda ve katı bir Gizlilik Sözleşmesi altında olacak, bu nedenle biraz özel bir deneyim olacak. Şirket, oyunun teknik performansa odaklanan, yalnızca bir dizi özellik ile geliştirme odaklı bir ortamda oynanacağı ve oyunun tamamını temsil etmeyeceği konusunda uyardı. Electronic Arts yaptığı açıklamada, “Çapraz platformun yanı sıra, tüm platformlarda paylaşılacak ve gittiğiniz her yerde sizinle birlikte seyahat edecek olan Battlefield 2042 için çapraz ticaret için uğraşıyoruz.” dedi. Battlefield 2042 ayrıca ‘çapraz ticaret’ adı verilen bir şeyi de destekleyecek, yani bir formatta satın aldığınız oyun içi öğeler ne olursa olsun, Xbox ve PlayStation arasında bile aynı şekilde mevcut olacak.

Battlefield 2042, bu yıl Ekim 2021 tarihinde piyasaya çıktığında çapraz oynamayı destekleyecek. Ancak bu, konsol nesilleri arasında biraz sınırlıdır, bu nedenle PC, PS5 , Xbox Series X ve Xbox Series S birlikte oynayabilecek olsa da, PS4 ve Xbox One kendi çapraz oyun havuzuyla sınırlı olacaktır. Bunun nedeni, eski konsollar Battlefield 2042’nin 64 oyunculu versiyonlarını alırken, PC ve yeni konsollar 128 oyunculu destek alıyor olması. Ayrıca PC ve konsol oyuncuları çapraz oynamayı devre dışı bırakabilecekler.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.