Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 01.09.2021

DICE tarafından geliştirilen serinin merakla beklenen oyunu Battlefield 2042 , 22 Ekim’de piyasadaki yerini alacak. EA oyunun Beta’sı için onay vermişti. Ancak çıkış tarihi olarak sadece Eylül ayını söylemişti. Ülkemizde de hizmet veren perakendeci Media Markt’ın (yurt dışındaki adıyla Media World) İtalya versiyonu oyunun beta tarihlerini sızdırdı. Eğer sızan bilgiler doğruysa Battlefield 2042 Beta günleri haftaya başlıyor. Ancak EA tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Sızıntıya göre Battlefield 2042 Beta günleri haftaya başlıyor

Media World’deki bir listeye göre, beta 6-11 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Ayrıca listedeki tanıtım resminde (İtalyanca) açıklama yer alıyor. “Bu ürünü 3 Eylül’e kadar ön sipariş verirseniz, oyunun erken beta sürümüne 6 Eylül ile 11 Eylül arasında erişim elde edersiniz.” Ancak EA henüz bu sızıntıyı doğrulamadı. EA Play üyeleri ve oyunun herhangi bir sürümünü ön sipariş verenler betaya erken erişim kazanacak.

Battlefield 2042 Beta tarihleri sızdırıldı

Oyunun en merak edilen modlarından biri olan Hazard Zone yakın zamanda sızmıştı. Hazard Zone Escape from Tarkov’daki aynı mantıkla hareket ediyor. Oyunculara haritanın bir tarafında bir doğma noktası seçme hakkına sahip olacak. Ve bu noktaya ulaşmak ve topladıkları ganimetlerle yeni eşyalar açmak için diğer oyunculara ve AI düşmanlarına karşı savaşmaları gerekecek. Bu standart doğma noktalarına ek olarak, oyunculara isteğe bağlı olarak doğma noktalarını kullanma fırsatına sahip. Ancak bunu yapmak için belirli bir ganimet parçasına sahip olmak gibi belirli hedeflere ulaşmaları gerekir. Oyuncular bir kez doğduktan sonra ganimetlerini gelecekteki maçlar için saklayabilir veya diğer oyunculara satabilir. Oyuncular bir maçta öldüklerinde yanlarında getirdikleri ekipman dahil her şeyi kaybederler.

Battlefield 2042 22 Ekim’de PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için çıkacak. Artık oyunu oynamak için çok fazla bir zaman kalmadı. Sızan bilgiler eğer doğruysa oyunun Beta’sını oynamak için sadece bir haftamız kaldı. Oyunun Türkiye fiyatları ise şu şekilde:

PC Fiyatları (Steam ve Epic Games Store):

  • Standart Edition: 419,99 TL
  • Gold Edition: 599,99 TL
  • Ultimate Edition: 799,99 TL

Microsoft Xbox Fiyatları:

  • Standart Edition: 499,99 TL (Xbox One – EA Play üyelerine 449,99 TL), 559,99 TL (Xbox Series X|S – EA Play üyelerine 503,99 TL)
  • Gold Edition: 699,99 TL (EA Play üyelerine 629,99 TL)
  • Ultimate Edition: 899,99 TL (EA Play üyelerine 809,99TL)

PlayStation Store Fiyatları:

  • Standart Edition: 500 TL (PS4, PS5)
  • Gold Edition: 700 TL (PS5)
  • Ultimate Edition: 900 TL (PS5)
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.