Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.09.2021

Daha bugün Battlefield 2042 için beta tarihinin sızmış olabileceğini söylemiştik. Aradan saatler sonra DICE resmi olarak beta tarihlerini açıkladı. Sızıntı haberlerin doğru olduğunu anlamış olduk. DICE tarihleri Youtube üzerinden bir fragman ile duyurdu.

Battlefield 2042 Beta testleri 2 gün sürecek, EA Play sahipleri daha erken test edecek.

Eylül ortasında EA, Battlefield 2042’nin çıkış tarihini 22 Ekim’den 19 Kasım’a ertelemişti. Bunun ardından Oskar Gabrielson Battlefield 2042’nin Covid-19 pandemisinin neden olduğu sorunlar nedeniyle ertelendiğini söylemişti. Doğal olarak beta tarihi de daha ileri bir tarihi gösteriyordu. Çin video paylaşım platformu Bilibili’nin sızdırmaları sayesinde elimizde bir tarih vardı. Fragman ile resmi haberi de almış olduk.

Daha önceki sızıntıları doğrulayan EA, Battlefield 2042’nin beta sürümünün 8 Ekim‘de Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve PC için TSİ ile Salı günü 10.00’da başlayacağını söyledi. 10 Ekim günü aynı saate kadar devam edecek. EA Play üyeleri ve ön sipariş veren müşteriler, 6 Ekim’den itibaren 48 saat erken erişim hakkı elde edecek. Bununla birlikte 5 Ekim’den itibaren tüm oyuncular ön yükleme yapma şansını elde edecek.

Ek olarak Battlefield 2042 beta, oyunun tanıtım fragmanında gösterilen Orbital haritasında Conquest oyun modunu içerecek. Orbital, Fransız Guyanası Kourou’daki bir roket fırlatma sahası üzerinde kontrol için mücadele eden oyuncuları sunacak. Hangi oyun modlarının bulunacağı konusunda bir bilgi maalesef yok.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.