Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 03.11.2021

Oyun yayıncısı Electronic Arts'a göre, geçen ay gerçekleşen Battlefield 2042 açık beta sürümü 7.7 milyon oyuncuyu kendine çekti. EA Play üyeleri ve ön sipariş veren oyuncular açık betaya erişim sağladı. Açık 8 Ekim 2021'de tüm oyunculara açıldı ve 10 Ekim tarihine kadar sürdü. Toplamda 48 saat süren açık beta büyük ilgi gördü.

Battlefield 2042 açık betası büyük ilgi gördü

EA, geçen günlerde yaptığı açıklamada ikinci çeyrek kazançları hakkında bilgi verdi. İkinci çeyrek hakkında bilgi veren CEO Andrew Wilson, erken erişim betasında 3.1 milyon oyuncu kendilerine çektiğini söyledi. Dahası da, bunun EA tarihindeki en büyük erken erişim etkinliği olarak nitelendirdi. Battlefield 2042 betası, oyunda bulunan bazı haritaları içeriyordu. Orbital haritasında Kourou'daki bir roket fırlatma sahasında geçen Conquest modu gibi modlar yer alıyordu. Dahası da, beta sona erdikten sonra oyunda eksik olan bazı özellikler vardı. Ancak DICE, bunların giderileceğine dair güvence verdi.

Roket fırlatmalı Conquest modunu oyunun resmi fragmanından görebileceğiniz için yazımızın sonunda yer verdik. Fragmanda bir çok kişinin heyecanlanmasını sağlayan ve DICE ekibinin de söylediği bazı unsurlar mevcut. En çok göze çarpanı ise eski Battlefield havasını yansıtması. DICE, Battlefield 4 sonrasında yaptığı bazı oyunlarda Battlefield ruhunu biraz öldürmüştü. Birçok oyuncu hareketli ve günümüzde geçen Battlefield oyununu özlemişti. Fragmanıyla oldukça ilgi çeken Battlefield 2042, yeni ve eski bir çok oyuncuyu kendisine bağladı.

EA Play ve Xbox Game Pass üyelerinin 10 saatlik Battlefield 2042 denemesine sahip olacaklarının haberini yapmıştık. Buna EA Play üyeleri, Xbox Game Pass ve Game Pass Ultimate üyeleri dahil. 12 Kasım 2021 tarihinde ücretsiz deneme aktif olacak. Dahası da, Battlefield 2042'nin çıkış tarihi 22 Ekim'den 19 Kasım'a ertelenmişti. Ancak Battlefield 2042'nin Gold ve Ultimate sürümlerinin ön siparişini verdiyseniz şanslısınız. Gold ve Ultimate sürümlerine sahip olan oyuncular oyunun tamamına 1 hafta önceden erişecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.