Battlefield 14 mü geliyor? Yoksa 20 mi?

Battlefield 14 mü geliyor? Yoksa 20 mi?

Biz Battlefield 18 istiyoruz; siparişini verdik bile.

Bugün yayınlanan yeni haber, oyun sektöründe ilginç bir etki yaratmış durumda. Üstat firmamız EA Games‘in, Battlefield‘ın 13’ten 20’ye kadar domain haklarını satın aldığı açıklandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fusible aracılığıyla açıklanan bu raporda, Battlefield13.com ve Battlefield 14.com‘un EA tarafından satın aldığı görünüyor. 2 Mayıs’ta satın alma işlemini gerçekleştiren ve kaydını tamamlayan EA, 20’ye kadar bunu uzatmış durumda.

DICE, Battlefield 4'ü dinazorlarla mı dolduracakKafalarımızda oluşan soru işaretleri şu an yeterince belli; gerçekten EA Games, oyunu 20’ye kadar taşımak mı istiyor, yoksa farklı türlü saldırı ya da bunun gibi şeylere önlem almak için mi bunu yapıyor? Soruların cevapları hala belirsiz.

“Battlefield 5 ile 9 arasına ne oldu peki?” şeklinde gelecek olan sorulara ise cevap şu olacaktır; EA’nin, 10-12 ve 5-9 arasını zaten çoktan kayıt ettirdiği biliniyor. Bunun dışında EA’nin, Battlefield 9’a kadar olan domainleri satın almak için tam tamına 80.000 dolar harcadığı biliniyor. İnanılmaz bir rakam.

Açıkça söylemek gerekirse, Battlefield 20’yi indirmek ya da indirmeye çalışmak (!) için sabırsızlanıyoruz. Gelişmeleri sıcağı sıcağına takip edeceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bizimle kalın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.