Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 31.07.2018

Şu an için DICE, Battlefield 5 üzerinde çalışıyor olabilir. Fakat bu hala Battlefield 1’a destek verilmeyeceği anlamına gelmiyor. Battlefield 5’ı kullanıcılara sunmaya hazırlanırken, Battlefield 1 yaşam döngüsünün sonuna yaklaşıyor ancak oyunun desteği bir kez daha genişletiliyor. 2018’in yazı için planlanan devasa bir güncellemeyle birlikte oyun, sonunda hak ettiği Xbox One X desteğine kavuşacak. İşin üzücü yani bu dev güncelleme neler içerecek ya da ne zaman çıkacak bilmiyoruz. Yine de konsolun çıkışından yani 7 Kasım 2017’den beri oyuncuların istediği şey nihayet oluyor ve Birinci Dünya Savaşı bir kez daha elden geçiyor.

Battlefield 1, sonunda Xbox One X desteği içeren güncellemesini alacak

Battlefield 1, sonunda Xbox One X desteği içeren güncellemesini alacak

Battefield 1 ile Xbox One X arasındaki ilişkinin bir de komik bir yanı var. Oyun, 10 Kasım 2017’de çıkış yapmasına rağmen PS4 Pro’ya tam desteğini veriyordu. 4K çözünürlük PS4 kullanıcılarının gözlerini bayram ettirirken Xbox One oyuncuları beklemekle yetindi. Ta ki 2018 yazına kadar. Şu an için her ne kadar gelecek desteğin ya da güncellemenin çıkış tarihini bilmesek de DICE ekibi, resmi Twitch kanalları üzerinden 31 Temmuz 2018’de, Türkiye saatiyle 23:00’da bir yayın gerçekleştirecek. Bu yayın içerisinde güncellemeye dair daha kesin bilgiler duymamız olası.

Bu arada yayını kaçırırsanız üzülmeyin çünkü resmi Twitch kanalı üzerinden yayınlar arşivleniyor. Uzun lafın kısası kaçırırsanız ya da tekrardan izlemek isterseniz canlı yayının tekrarı sizin için kanalda olacak. Geçtiğimiz günlerde DICE, Battlefield 5 için geliştirmekte olduğu Grand Operations seçeneğinin oyunun çıkışından sora ekleneceğini belirtmişti. Belki de, Battlefield 1 için gelecek olan güncelleştirme, Grand Operations’ın ertelenmesindeki sebep olabilir. Eğer gerçekten de böyle olursa güncellemeden dolu dolu bir şeyler beklemek kaçınılmaz olur. Kim bilir belki yeni haritalar ya da silahlar oyunu süsler.

Grand Operations, Battlefield 1 oyuncularına oldukça tanıdık gelecek. Battlefield 1 içerisinde Operasyonlar adı altında bulunan seçenek serinin gelecek oyunu için de düşünülüyor. Elbette oynanış dinamikleri biraz daha derinleştirilecek. 2018’de gelecek yaz güncellemesi içerisinde yeni bir Operasyon görmemiz mümkün olabilir mi bilmiyoruz, bunu zaman gösterecek. Battlefield 5 19 Ekim 2018 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.