Battlefield 1 Rehberi – Taarruz sınıfında başarılı olmak

Battlefield 1 Rehberi – Taarruz sınıfında başarılı olmak

Taarruz sınıfına dair en iyi teknikleri buradan öğrenebilirsiniz.

Birinci Dünya Savaşı’nda yaşanan şiddetli çarpışmalar ve siper çatışmaları, askerleri orta ve yakın mesafeli karşılaşmalarda ustalaşmaya zorlamıştı. Savaş ortamını olabildiğince gerçekçi bir biçimde bizlere yansıtan yeni Battlefield oyunu, orta ve yakın mesafeli çatışmaları bütün dehşetiyle bizlere sunuyor. Zırhlı araçları kolaylıkla imha edebilmesi, orta ve uzun mesafeli çatışmalarda düşmanları ezip geçebilmesiyle tanınan Taarruz sınıfını daha yakından inceleyeceğiz. Battlefield 1’in bizlere sunduğu Taarruz sınıfının silahlarını, ekipmanlarını ve genel oynanışını detaylıca anlatacağız. Bu rehberimiz ile, oyunda daha etkili ve daha başarılı olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve sizleri rehberimiz ile baş başa bırakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 1

Taarruz Sınıfı Silahları

Oyun içerisinde zırhlı araçlara karşı etkili olacağınız en iyi sınıf olan Taarruz sınıfı, oyunu hızlı oynamak isteyen oyuncuların da birinci tercihi. Orta ve yakın mesafeli çatışmalarda düşmanlarınızı kolaylıkla indirebileceğiniz Taarruz sınıfı silahlarını kullanması da ayrı bir zevkli. Özellikle şehir içi alanlarda kullanabileceğiniz pompalı tüfekler ve hızlı bir şekilde etrafta dolaşabileceğiniz tüfeklerinizle rakiplerinize karşı üstünlük kurun. Model 10-A, M97 Siper Silahı, MP 18, Automatico M1918, 12g Automatic ve Hellrigriel 1915 silahları sizleri bekliyor. Çekirdek, Avcı, Fabrika, Tarayıcı, Siper, Deneysel, Dürbünlü, Fırtına, Avcı, Uzun Şarjör ve Arkası Delik türleriyle; silahınızı istediğiniz şekilde tercih edebilirsiniz.

Kombinasyon ipuçlarına geçmeden önce, tabancalarınızı da sayalım isterseniz. M1911, P08 Pistol, Mle 1903, C93, No.3 Revolver, Kolibri, Gasser M1870, Howdah Tabanca ve 1903 Hammerless bel tabancaları sizleri bekliyor. Kendinize en uygun bel tabancası ve silah ikilisini ise tamamen oyun stilinize göre seçmeniz gerekiyor. Örneğin hızlı ateş etmeyi seviyor ve bir rakipten diğerine geçmek istiyorsanız yüksek hızlı bir silahı tercih edebilirsiniz. Silahınızda yeteri kadar mermi yok ve acil bir durumda ortada kalmak istemiyorsanız, seri ateş edebileceğiniz yüksek kapasiteli bir bel tabancasını tercih edebilirsiniz. Tabii ki silahların hasarlarına ve isabet oranlarına da bakmanız gerekiyor, bunu da ekipman özelleştir kısmından sağ üstten yapabilirsiniz.

Taarruz sınıfına ait silahlar, az önce de belirttiğimiz gibi genellikle orta ve yakın mesafeli çatışmalarda etkili olarak kullanabileceğiniz silahlardır. Yani limitinizi bilmeli ve bir Gözcü sınıfı askeri gibi davranmamalısınız, Battlefield 1 dinamik bir oyun. Özellikle pompalı tüfeklerin isabet oranı, hedef ile aranızdaki mesafe arttıkça oldukça azalacaktır. Bu konuda dikkatli olmalı ve düşmana yeteri kadar yaklaşmadan tetiği çekmemelisiniz. Uygun mesafeden tam canlı bir düşmanı tek seferde indirebilen bu tüfekler, doğru kullanıldıklarında oldukça güçlüler. Otomatik silahlar ise diğerlerinden biraz daha farklı olarak, çok daha fazla geri tepmeye sebep oluyorlar. Yani sürekli ateş edebilmek için geliştirilmiş bir silah ile dahi sürekli ateş edemiyorsunuz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Taarruz Sınıfı Ekipmanları

Zırhlı araçları saf dışı bırakmak veya imha etmek üzere özelleştirilmiş ekipman seti ile, takımınızı zafere taşıyabilirsiniz. Elinizde o kadar çok patlayıcı var ki; binaları, diğer yapıları veya yer şekillerini yok etmek sizin için zor değil. Haritayı istediğiniz gibi şekillendirebilir ve kendi yolunuzu açabilirsiniz. Dinamit, Tanksavar Bombası, Tanksavar Mayın ve Tanksavar Bazukası ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın. Geniş bir yelpaze bulundurmasa da, oldukça etkili olan Taarruz sınıfı; diğer takım üyelerinden çok daha farklı işler yapmaya yöneliyor. Özellikle Akın gibi bir bölgeyi kısa süreliğine korumanız gereken modlarda, zırhlı araçları dışarıda tutmak çok önemli.

Battlefield 1’in yeni yıkım imkanlarıyla birlikte, patlayıcılarla dolu olan bu sınıf anında öne çıkıyor. Eğer bir yapının içerisinde düşman askerlerinin bulunduğunu düşünüyorsanız, dinamiti elinize alabilir ve bütün yapıyı havaya uçurabilirsiniz. Etkili olduğu kadar ilgi çekici de olan bu yöntem, insanların size sinirlenmesine sebep olabilir. Aynı şekilde, açık bir arazide ilerliyorken düşman ateşine tutulduysanız; hemen ileriye bir dinamit fırlatarak patlatabilir ve oluşan çukurun içerisinde düşmanların ateş kesmesini bekleyebilirsiniz. Yıkım ve şekillendirme olanaklarını ne kadar iyi kullanacağınız, tamamen hayal gücünüzün elinde.

Taarruz sınıfının temel amacına gelirsek, düşman araçlarını yok etmekten bahsetmemiz gerekecek. Özellikle tanksavar bombası ve tanksavar bazukası kullanacağınız durumlarda, adrenalin seviyesi bir hayli yükseliyor. Tanksavar bazukasını kullanmak için yere yatmanız gerektiğinden, oldukça iyi konumlanmalısınız. Atışınızı gerçekleştirdikten sonra yer değiştirmek de oldukça önemli, çünkü düşman anında sizi aramaya başlayacaktır. Tanksavar bombası da hızlı hareket etmeyi seven oyuncuların tercihi olmalıdır ancak tam canlı bir araca yeteri kadar zarar veremeyebilirsiniz. Tanksavar mayınları ise ustalaşmanın oldukça önemli olduğu ekipmanlar, alışmadan etkili kullanamıyorsunuz maalesef.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Genel Oynanış Bilgileri

Taarruz sınıfı askeri olarak var olma sebebiniz düşmanla neredeyse göğüs göğüse çarpışmak ve ilk akınları düzenlemek. Çatışmadan kaçarak oyun oynamayı seviyorsanız, Taarruz sınıfı sizin için iyi olmayacaktır maalesef. Eğer iyi bir Taarruz askeri olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey reflekslerinizi geliştirmektir. Yakın mesafeli çatışmalara gireceğinizden, düşmanın nereden geleceğini her zaman tahmin edemeyebilirsiniz. Tetiği doğru zamanda çekmeli veya yakın dövüş silahınız ile ilk hamleyi yapan siz olmalısınız. Aksi takdirde skor tablosunda ölüm hanenize bir skor daha eklenecek ve takımınızın avantajı kaybetmesine sebebiyet verebileceksiniz.

Yakın dövüş silahlarından bahsetmişken, bu aletlerin oyununuzun büyük bir parçası olduğunu hatırlatalım. Yine oynanış stilinizi göz önüne alarak, hızlı ama güçsüz veya hantal ama güçlü bir yakın dövüş silahını tercih edebilirsiniz. Örneğin Sopa oldukça hantal bir yakın dövüş silahı, ancak vurduğunuz zaman öldüren tipten. Muharebe Bıçağı ise oldukça hızlı, ama rakibinizi alt etmek için birkaç kere vurmanız gerekiyor. Battlefield 1 ile birlikte tanıştığımız süngü saldırısı mekaniğini de sürekli kullanmanız gerekiyor. Merminiz bittiğinde veya kendinizi feda etmeniz gerektiğinde bu mekaniği unutmayın lütfen.

Bahsedebileceğimiz son noktaya ise yazımızın başından beri değiniyoruz aslına bakarsanız. Taarruz sınıfı oyuncuları sürekli hareket halinde olmak zorundalar. Silahlarınız veya ekipmanlarınız sadece bir noktaya kurularak oradan bütün oyunu idare etmeniz için yeterli değil. Bu sebepten görevinizi yapmalı ve takımınızın öncülerinden biri olmalısınız. Bahsettiğimiz noktaları dikkate aldığınız sürece, hem sınıf hem de karakter rütbeniz oldukça hızlı bir şekilde yükselecektir. Umarız bu rehber ile daha iyi bir Taarruz oyuncusu olmanıza ve oyunu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilmişizdir. Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Göz atabileceğiniz Battlefield 1 Rehberlerimiz

 • Battlefield 1 hakkındaki görüşlerimizi merak ediyorsanız, buradaki inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. 
 • Oyun hakkında bilgi almak istiyor, kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Açık beta testinde bulunan silahların en güçlüleri hangileri öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı Tren ile oyunun gidişatını değiştirmek ve takımınıza yardımcı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Her bir künyeyi nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Madalyalar hakkında bilgi almak ve nasıl kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Süvari sınıfını en iyi nasıl oynayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Haritaları en iyi şekilde kullanmak ve en iyi stratejiyi geliştirmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunu herkesten önce oynamak ve ilk deneyimleyenlerin arasına katılmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Osmanlı İmparatorluğu’nun yer aldığı haritaları detaylıca öğrenmek ve bilgilenmek istiyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Gözcü sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Taarruz sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Çoklu oyuncu moduna yeni başladıysanız ve küçük ipuçları arıyorsanız, buradaki rehberimizegöz atabilirsiniz.
 • Amiens ve St. Quentin Kayalığı haritalarını tam bilmiyorsanız veya uzmanlaşmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Operasyonlar modunu daha yakından tanımak istiyor ve daha başarılı olmayı diliyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı taşıtları daha net anlamak ve nerede ne yapacağınızı kavramak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunun yeni haritası Giant’ın Gölgesi ve yeni silahı ile başarılı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.