İşte karşınızda Battlefield 1 Premium Friends özelliği

İşte karşınızda Battlefield 1 Premium Friends özelliği

Eğer bir arkadaş grubunuz varsa, kesinlikle faydalı bir sistem.

Battlefield 1‘in resmi internet sitesinde, 29 Mart 2017 tarihinde yayımlanan bir duyuruya göre, yeni duyurulan Battlefield 1 Premium Friends özelliği, oyunun birçok hayranını ve özellikle bağımlılarını sevindireceğe benziyor. Sebebini sorarsanız eğer, diyelim ki siz bir Premium kullanıcısısınız, fakat sürekli, sabah akşam beraber oynadığınız arkadaşınız değil. Aynı haritalarda oynamak istiyorsunuz, ama maalesef ki arkadaşınızda sizde bulunan haritalardan olmadığı için her haritada oynayamıyorsunuz. Tam olarak bu durumda devreye girecek olan özellik, bu haberimizin konusu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

battlefield 1 premium friends

DICE ekibinden bir isim olan Andreas Skoglung‘un yayımlamış olduğu duyuruda, “Bir süredir Battlefield 1 Premium Pass sahibi oyuncuların, Premium Pass‘i olmayan arkadaşlarıyla birlikte oynayamaması konusunda alınan geri bildirimler üzerine fikir yürütüyorduk. Bizim en önemli hedefimiz, oyunun tüm haritalarında mümkün olduğunca fazla oyuncu olmasını ve herkesin daha iyi bir oyun deneyimi elde etmesini sağlamak.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tam olarak buradan yola çıkıp, işe koyulan ekip, Premium Friends isimli özelliği ortaya çıkarttı. Bazı kurallar çerçevesini aşmayacak şekilde arkadaşlarınızla oynama imkanı sunan özelliğin bir takım eksileri de bulunuyor. Tabii ki Premium sahibi kişi için değil, beraberinde oyuna katılan arkadaşı için. Örneğin, eğer yancı arkadaş sizseniz, katılmış olduğunuz haritalardan tecrübe kazanamayacaksınız. Sadece Premium kullanıcıları özel silah ve vasıtalarla doğabilecek ve yine sadece Premium özelliğine sahip olan oyuncular haritaya özel madalya ve kodekslere sahip olabilecek.

Aslında çok da büyük bir eksi yok gibi görünse de, eğer bu özel oyunculardan biri değilseniz, sırf oynamak için oynamış olacak ve hiçbir şey kazanamayacaksınız demek oluyor bu. Normal şartlarda kazanılacak olan tecrübe puanlarının, ilerleyen günlerde eğer olur da bu özelliği satın alırsanız geri gelecek olması pek de bir şeyi fark ettirmiyor açıkçasını sorarsanız. Çünkü, bir oyuncu oynadığı o maçın tecrübesini o anda alamadıysa, ileride ne yapsın ki bunu? Muhtemelen birçok oyuncu zaten ilerleyen zamanlarda yine satın almayacak Premium özelliğini, o yüzden bütün o kazanılmış olmasına rağmen ele geçmeyen tecrübe puanları öylece çöpe gidecek. Fakat, eğer bir grup arkadaşınız varsa ve beraber takılmayı seviyorsanız, gülüp eğlenmeye kesinlikle değecek bir tecrübe olacaktır bu. Duyurunun ayrıntılarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.