Menü
https://leadergamer.com.tr/forza-1-milyar-dolarlik-satis/
Battlefield 1 14 Şubat 2017 12:06

Battlefield 1 Kış Güncellemesi detaylandırıldı

Yepyeni özellikler ve önemli dengelemeler, oyuncuları bekliyor bu güncellemede.


Uzun bir süredir Battlefield 1 oyuncuları tarafından beklenen Kış Güncellemesi, yapılan yeni bir duyuruya göre 14 Şubat 2017 tarihinde, yani bugün indirmeye açılacak. Eğer bu güncellemeyi henüz indirmediyseniz veya indirmeye yeni başladıysanız, güncellemenin içeriğini bilmekte fayda var diye düşünüyoruz. İşte tam da bu yüzden, sizlere bu haberimizi yazıyoruz. Çünkü bu haberimiz sayesinde güncellemenin içeriğini ve detaylarını öğrenebileceksiniz. Özet geçmek gerekirse Battlefield 1 Kış Güncellemesi ile oyuna yeni bir ilerleme sistemi, sunucu dengelemeleri ve silah dengelemeleri gelecek. Peki, tam olarak neler yaşanacak? Ona da haberimizin detaylarından göz atalım isterseniz!

Battlefield 1 Kış Güncellemesi detaylandırıldı

Güncelleme ile oyuna gelecek Ribbon’lar.

Eğer önceki Battlefield oyunlarını oynadıysanız, oyuna yeni eklenmiş olan ilerleme sistemine de hiç yabancı olmayacaksınız. Çünkü bahsettiğimiz Kış Güncellemesi ile serinin en yeni oyununa Ribbon sistemi ekleniyor. Ribbon kazanmak için, aynı eski oyunlarda olduğu gibi o Ribbon’un gerekli şartlarını yerine getirmeniz yeterli. İstediğiniz kadar, sınırsız olarak kazanılabilecek olan bu Ribbon’ların her biri 300 XP değerinde olacak. Ribbon haricinde bir de Elite Codice sistemi sizleri bekliyor olacak oyunda. Elite Codice ise Ribbon sisteminden daha zor ve daha çok ödül veriyor. Elite Codice kazanmak için, belli silahlar ile 500 oyuncu öldürmeniz gerek. Bu 500 öldürme sonunda da 25 bin XP ile Elite Codice kazanıyorsunuz. Battlefield 1 Kış Güncellemesi ile oyunda 8 adet Elite Codice olacak. Düşman öldürme sayıları da bu görevler için yeniden başlayacak. Yani güncellemeden önce öldürdüğünüz düşmanlar, Elite Codice ilerlemenizi etkilemeyecek.

Yeni sınıf ikonları.

Yeni sınıf ikonları.

Peki, karakter sınıflarında kaçıncı seviyedesiniz? Eğer herhangi bir karakter sınıfında 10. seviyeye ulaştıysanız ve arkadaşlarınıza, “Ben son seviyeye geldim.” diye hava atıyorsanız, havanızın sönmesine hazır olun. Çünkü karakter sınıfı seviyeleri Battlefield 1 Kış Güncellemesi ile birlikte 10’dan 50’ye çıkıyor. Peki, eklenen bu 40 seviyede neler kazanacaksınız? Hemen onun cevabını da verelim, bu yeni seviyeler sayesinde karakter sınıfına özel künyeler ve sınıf ikonlarına sahip olabileceksiniz. Bu ödüllerin bronz olanı 20. seviyede, gümüş olanı 30. seviyede, altın olanı 40. seviyede ve son olarak da platin olanı 50. seviyede açılacak.

Yeni Codex ögeleri.

Yeni Codex ögeleri.

Bahsettiğimiz Battlefield 1 Kış Güncellemesi oyuna sadece yenilikler getirmeyecek. Bazı dengelemeler ile de karşılaşacağız. Bu dengelemelerin başını ise gaz bombaları çekiyor. Çünkü gaz bombalarının güçleri düşürülüyor. Öncelikle gazın kalma süresi 22 saniyeden 15 saniyeye düşerken, genel olarak oyundaki bastırma sistemi de değişikliğe uğruyor. Artık bir düşman size ateş etmeye başladığı an bastırma sistemi devreye girmiyor. Bastırma durumunun yaşanması için ateş edebilecek alanınızın kalmaması veya çok küçük olması gerekiyor. Ayrıca süvari sınıfının da kılıçları ile yaptığı saldırıların gücü düşürülüyor. Artık oyuncular inanılmaz uzak mesafelerden, süvarilerin kılıçları ile ölmeyecek. Son olarak elit sınıflara da bazı dengelemeler gelecek. Elit sınıflardayken artık ekstra bomba hakları ile doğmayacağız ve can doldurma sistemi bu özel sınıflar için biraz daha doğru çalışacak.

Yeni oy ekranı.

Yeni oy ekranı.

Son olarak bu Battlefield 1 Kış Güncellemesi, sunuculara da yeni şeyler getirecek. Öncelikle sunucuların Netcode kısmında küçük değişiklikler yapılacak ve sizlerin de yukarıdaki görselden görebileceği gibi yeni bir harita oy ekranı oyuncuları karşılayacak. Sunucu yöneticilerine de bazı ekstra yeni özellikler ve haklar sunulacak. Bunlar dışında şimdilik bu güncelleme ile yeni gelecek şeyler bulunmuyor fakat EA ve DICE, bu oyunu düzenli olarak güncellemeye devam edecek. Hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.

Yeni künyeler.

Yeni künyeler.

Göz atabileceğiniz Battlefield 1 Rehberlerimiz

 • Battlefield 1 hakkındaki görüşlerimizi merak ediyorsanız, buradaki inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. 
 • Oyun hakkında bilgi almak istiyor, kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Açık beta testinde bulunan silahların en güçlüleri hangileri öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı Tren ile oyunun gidişatını değiştirmek ve takımınıza yardımcı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Her bir künyeyi nasıl kazanacağınızı merak ediyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Madalyalar hakkında bilgi almak ve nasıl kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Süvari sınıfını en iyi nasıl oynayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Haritaları en iyi şekilde kullanmak ve en iyi stratejiyi geliştirmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunu herkesten önce oynamak ve ilk deneyimleyenlerin arasına katılmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Osmanlı İmparatorluğu’nun yer aldığı haritaları detaylıca öğrenmek ve bilgilenmek istiyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Gözcü sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Taarruz sınıfında başarılı olmak ve yeni teknikler öğrenmek istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Çoklu oyuncu moduna yeni başladıysanız ve küçük ipuçları arıyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Amiens ve St. Quentin Kayalığı haritalarını tam bilmiyorsanız veya uzmanlaşmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Operasyonlar modunu daha yakından tanımak istiyor ve daha başarılı olmayı diliyorsanız,buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Zırhlı taşıtları daha net anlamak ve nerede ne yapacağınızı kavramak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
 • Oyunun yeni haritası Giant’ın Gölgesi ve yeni silahı ile başarılı olmak istiyorsanız, buradaki rehberimize göz atabilirsiniz.
Yeni sunucu yönetici özellikleri.

Yeni sunucu yönetici özellikleri.

Kaan GEZER Editör