Battlefield 1 içinde bulunan geliştiricilere özel silahlar CTE’de açıldı

Battlefield 1 içinde bulunan geliştiricilere özel silahlar CTE’de açıldı

Keşke ana oyuna da gelseler.

Battlefield 1’de bulunan bazı gizli silahlar, oyunun CTE’sinde açıldı. Artık oyuncular da geliştiricilere özel bu silahları oyun içerisinde deneyebilecek ve tadını çıkarabilecek. Haberimizin en alt kısmında bulunan videoda da görebileceğiniz C96 Export ve Howdah Pistol Sweeper isimli iki silah, Battlefield 1’in CTE’sinde oyuncular tarafından açılıp kullanılabilir olduğu için haberimizin konukları oluyor. Hemen bu iki silahtan bahsetmeye başlayalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 1

Öncelikle C96 Export’tan bahsedelim. Silahın standart sürümü, normalde sadece Medic sınıfı askerler tarafından kullanılabiliyor. Fakat silahın geliştirici sürümü olan C96 Export, her sınıf tarafından kullanılabilir bir durumda. Standart C96’ya göre daha fazla hasar verebilen silahın kötü yanı, daha zor kontrol edilebilmesi. Ufak tefek başka farklılıklar da bulunuyormuş, fakat Westie isimli YouTube içerik üreticisi, eklemiş olduğu silahları gösteren videoda bu ufak tefek farklılıkların önemsiz olduğundan bahsediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diğer geliştiricilere özel olan fakat CTE’de açılan silah ise Howdah Pistol Sweeper. Oyunda bulunan standart Howdah Pistol, oyundaki Assault sınıfı askerler tarafından kullanılıyor ve özellikle yakın mesafe için çok mükemmel bir silah. Fakat, C96 Export’ta olduğu gibi, Howdah Pistol Sweeper da bütün sınıflar tarafından kullanılabiliyor. Ayrıca, normalde kullandığı mermiler yerine fişek kullanıyor olması, isminin sonuna eklenen Sweeper kavramı ile bağdaştırılabilir. İngilizce bilmeyen arkadaşlar için, sweeper kavram olarak süpürücü anlamına geliyor. Mermiler yerine fişeklerin gelmesi, zaten yakın mesafede dehşet saçan silahı daha da bir üst seviyeye çıkarıyor. Elinizde küçük bir pompalı varmış gibi hissettiriyor.

Haberimizin kötü kısmına gelecek olursak, maalesef ki bu silahlar Battlefield 1’in ana tarafına eklenmeyecek, ama oyunun CTE’sini oynuyorsanız, şimdiden bol bol eğlenceler sizlere. Oyunda, bu iki silahtan başka saklı gizli bekleyen silahlar da mevcut. Bir örnek olarak M193 Infantry ve M1903 Suppressed silahlarını gösterebiliriz. Hemen aşağıdan, bir YouTube içerik üreticisi olan Westie’nin kendi kanalına eklemiş olduğu C96 Export ve Howdah Pistol Sweeper isimli silahları göstererek bahsettiği videoyu izleyebilirsiniz. 5 dakika 48 saniye uzunluğundaki bu videonun tamamen İngilizce olduğunu da hemen belirtelim. Silahları merak eden takipçilerimiz ile bahsini ettiğimiz videoyu baş başa bırakıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.