Battlefield 1′ de güvercin modu olabilir!

Battlefield 1′ de güvercin modu olabilir!

Haydi güvercin yakalamaca oynayalım!

Battlefield 1, duyurulduğu tarihten beri oyun gündeminde oldukça yer kaplıyor. Bu nedenle sızan en küçük bir haber bile ilgi toplamaya yetiyor. AlmigtyDaq isimli YouTube kullanıcısı hesabına 3 Mart 2016 tarihinde yüklenmiş videosunda içeriden bilgi aldığını iddia ederek, sızıntı haberleri hepimizle paylaşıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Videoda AlmightyDaq; Battlefield 1’in resmi adından tutun, oyun hikayesinin geçtiği zamana, oyun modlarından, harita isimlerine ve Engineer (mühendis) sınıfının yokluğuna kadar bir çok bilgi veriyor. İşin ilginci, bu bilgilerin çoğu geçtiğimiz gün sızan ve datamine yöntemiyle oyunun alfa versiyonundan alınmış veriler ile uyumlu. Ancak video ile ilgili bazı sıkıntılar da var. Öncelikle videoda izlenecek bir şey yok. Sadece AlmightyDaq’ı duymaya çalışıyoruz. Onu da güç bela anlayabiliyoruz. AlmightyDaq’ın YouTube hesabı da pek güven veren cinsten değil. Tabii ki Battlefield 1 hakkında resmi olmayan bir bilgiyi güvenli bir ortamdan almayı beklemiyoruz fakat “Neden YouTube’da? Reddit veya başka bir yer değil?” diye de içimizden geçirmeden edemiyoruz. Güven konusunu bir kenara bırakalım ve güvercin moduna geri dönelim.

Videonun 1:51. saniyesinde şunları duyuyoruz: “Battlefield 1’de bir de güvercin modu var. Bu mod Capture The Flag (bayrak yakalamaca) moduna çok benziyor. Modun amacı güvercinimizi belli bir süre elimizde tutmak. Ardından güvercinimiz karargaha bir mesaj götürmek için uçuyor ve takımımız puan kazanıyor.” İnsanların birbirine el bombası attığı bir oyunda güvercinlerin peşinden koşmak başta komik dursa da, sonradan “Aaa, evet, aslında güzel fikir!” dedirtiyor. Ayrıca alfa versiyondan toplanan bilgiler doğruysa; çoklu oyuncu modunda, Possession ve Breakthrough adında iki adet yeni mod daha var. Tabii bu bilgiler oyunun alfa versiyonundan alınmış bilgiler. O yüzden, bu yenilikler oyunun şu anki aşamasında olsa dahi çıktığı zaman görememe ihtimalimiz de var ve EA cephesinden henüz bir ses yok.

AlmightyDaq’ın ne kadar haklı ve alfa versiyondan alınmış bilgilerin ne kadar doğru olduğunu zamanla göreceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.