Battlefield 1 için gelecek son eklenti paketi Apocalypse detaylandırıldı

Battlefield 1 için gelecek son eklenti paketi Apocalypse detaylandırıldı

DICE büyük sürprizini son eklenti paketine saklamış.

Piyasaya sürüldüğü 2016 senesinin sonlarından itibaren adını unutturmayan Battlefield 1, bir süre daha gündemde yer edeceğe benziyor. Oyun için daha önceden yayımlanacağı açıklanan 4. eklenti paketi Apocalypse için, geliştirici firma DICE tarafından detaylar paylaşıldı. Oyunun ilk üç eklenti paketine dair detayları, çıkış tarihlerinden uzun süre önce paylaşan DICE, bazı sürprizleri, Apocalypse için sakladığını görüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 1 için gelecek son eklenti paketi Apocalypse detaylandırıldı

Battlefield 1: Apocalypse, bir sürü içerikle geliyor.

1. Dünya Savaşı teması ve oyunculara verdiği topyekûn savaş hissiyatıyla, Battlefield 1 için olumlu yorumlar yapılmıştı. İlk oyunun sonrasında gelen eklenti paketleriyle haritalar arttırılmış, gelecekteki eklenti paketlerine dair detaylar paylaşılmıştı. Sadece son paket için net bir açıklama yapılmamıştı DICE ekibi tarafından ve o açıklama da sonunda geldi.

Serinin son eklenti paketi olan Apocalypse ile diğer eklenti paketlerine benzer biçimde 3 yeni harita, Battlefield 1 oyuncularının beğenisine sunulacak. Eklenti paketinin sürprizi ise, yine DICE tarafından hazırlanan ve Star Wars Battlefront II’da bulunan, Starfighter Assault moduna benzer şekilde, uçuş temalı bir mod ve haritaların eklenecek olması. 2 adet yeni gökyüzü haritası, hava taarruzu oyun moduyla birlikte, Battlefield 1: Apocalypse oyuncularına sunulacak.

Apocalypse eklenti paketiyle gelecek gökyüzü haritalarından bir tanesi Razor’s Edge isminde ve İngiliz ile Alman pilotlarının, karlı tepelerdeki tehlikeli mücadelelerini konu alacak. Eklentideki 2. gökyüzü haritası olan London Calling’de, oyuncular Londra semalarındaki çatışmaları yaşayacak. İt dalaşı diye tabir edilen, hava mücadelelerinin gerçekleşeceği haritalarla, çok oyunculu moda, yeni bir soluk geleceği görülüyor.

Battlefield 1 için gelecek son eklenti paketi Apocalypse detaylandırıldı

Oyun için hazırlanan üç yeni kara mücadelesi haritasının hazırlandığından da bahsetmiştik. Bu haritalardan birincisi olan Passchendaele ile, Belçika’nın kırsal bölgesindeyiz. Haritalardan ikincisi olan Caporetto, Avusturya-Macaristan ile İtalya arasındaki mücadelede Isonzo Nehri’nin kıyısındaki dağlarda geçecek. Üçüncüsü olan Somme Nehri haritasında ise, isminden de anlaşılacağı üzere Somme Nehri etrafındaki buğday tarlalarında savaşa dahil olacağız.

Son eklenti paketi Apocalypse ile birlikte ayrıca, Battlefield 1’e yeni yakın muharebe silahları, 6 yeni silah, yeni cihazlar, bir sabit silah ve iki adet yeni uçak eklenecek. Son eklenti paketinin Şubat 2018 tarihinde çıkacağı ön görülüyor. Henüz net bir tarih verilmeyen eklenti paketinin içeriklerine, Battlefield 1: Premium Pass sahipleri ve eklenti paketini ayrıca satın alacak Battlefield 1 oyuncuları erişebilecekler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.