Battle Dawn Türkiye Yayında !

Battle Dawn Türkiye Yayında !

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir felaket sonrası bütün uygarlıklar dünya üzerinden silindi. Siz kurtulan bir grup insanın lideri olarak koloni inşa etmeye başlamalı ve dünyanın en kuvvetli kolonisini kurarak dünya egemenliği için çabalamalısınız!

BattleDawn 2006 Haziran ayından bu yana global olarak ücretsiz yayınlanan MMO oyunudur. Strateji, taktik, diplomasi ve beceri üzerine kuruludur. Amaç elbette en güçlü ve lider olmaktır. Bunun içinse diplomasiyi, kaynakları ve orduları kullanmasını öğrenmek gerekiyor. Oyunda takım çalışmasının ne derece büyük başarılara imza atacağını keşfedeceksiniz. Oyunun en temel kurulum amaçlarından birisi oyuncuların azami şekilde vakit geçirmeleridir. İş ve okul stresinden kurtulmak için gündüz saatlerinde ayrılacak 1-2 dakika ve akşam evinizde yapacağınız organizeler ile rahatlıkla oynayabilirsiniz.

12 Şubat 2010 tarihinde ilk kez global sunucular dışında Türkçe olarak Türkiye’ye özel sunucular aktif hale gelmiştir. Yapı ve sistem özelliklerine bağlı olarak %98 ‘i Türkçe olan “BattleDawn Türkiye” profesyonel ekipler tarafından desteklenmektedir.

BattleDawn ‘ı özel kılan özelliklerin ilki oyun ile ilk tanışma da kendini göstermektedir, kayıt gerektirmeden oyunu deneme süreci. Kayıtsız (geçici hesap) deneme oyunun temel işlevlerini anlatan bir alıştırma programıdır. Bu demek oluyor ki geçici hesap beğeninizi kazanırsa devam edersiniz ve kaydınızı yaparsınız, tamamen oyunun kendine olan güvenine dayalı bir sistemdir. Alacağınız kullanıcı adı ve şifresi bütün sistem içinde kullanabileceğiniz bir hesaptır. Bütün sunuculara girişinizi bu hesap ile yapabilirsiniz, sunuculara kayıt sırasında oyuncu isminizi ve koloni isminizi farklı adlandırabilirsiniz. Ayrıca oyun ile forum sistemi entegrelidir, tek bir hesap bütün işlemleriniz için yeterli olacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Facebook Uygulaması ve Sayfası
Battle Dawn Türkiye Facebook uygulaması ile Facebook üzerinden oynayabilir, başarılarınızı ve özel olayları profilinizde paylaşabilirsiniz. Hangi arkadaşlarınız oyunu oynuyor, APPS özelliklerinden veya oyun içeresinde “Görünüm Efektleri”inden Facebook simgelerini seçerek görebilirsiniz. APPS özelliği ile ayrıca Facebook hesabınız ile oyuna bağlanabilirsiniz.

3 farklı kurgu; Fantazi, Mars, Yer Küre.
BattleDawn ‘un kendine özgü bir zaman sistemi vardır, TUR. Her tur 20 dakikadır, 1 saatte 3 tur mevcuttur. 1 tur tamamlandığında birimler gelişir, ilerler; kaynaklar üretilir ve savaşlar gerçekleşir. Her sunucu için belirlenen TUR sayısı vardır ki bunlarda ERAları (raund) oluşturur. 3500 tur ortalamalı her 1 ERA tamamlandığında sunucu sıfırlanarak yeni bir ERA başlar. ERAnın tamamlanması oyuncunun bütün çabalarının silineceği anlamına gelmemektedir. Her oyuncunun istatistik bilgileri mevcuttur ve bunlarda başarılara bağlıdır. 50 toplam başarı bulunur, başarılar asla sıfırlanmaz.

Yapılar: Toplamda 14 adet yapı bulunmaktadır ve her yapı en fazla 5 seviye ile sınırlıdır, daha fazla ilerlemez.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yerleşimler: Ana binanız(koloni) haricinde karakollar kurarak egemenliğinizi genişletebilirsiniz. Bu karakollar – Eğitim Üssü – Radar – Geçit – Füze Silosu olarak geliştirilebilinir ve stratejiye göre kullanılabilinir.

Birimler: 27 farklı kombinasyonda askeri birim bulunmaktadır. Farklı güçlere, savunmalara, özelliklere sahip tamamen strateji kullanımına bağlı askerler…

İttifak: En önemli unsurlardan birisi de ittifaklardır. Yalnızca ittifak üyeleri arasında maden gönderimi vardır ve her ittifak üyesi diğer üyelerin bütün binalarını kontrol harici kullanabilir, savunabilir. İttifak içeresinde 4 farklı rütbe vardır; genelkurmay, danışman, iç işleri ve lider. İttifak lideri diğer ittifakları düşman, dost veya belirleyici olarak nitelendirebilir.

Harabeler ve UFO: Bu iki nesne oyunculara bonus niteliğinde kolaylıklar sağlar. Sistem tarafından rast gele harita üzerine dağıtılan bu nesneler elde edildiğinde rast gele kaynak vermektedir.

Savaş ve işgal: Savaşlar 1 turda raundlara ayrılarak yapılır. Savaş alanları koloniler ve yerleşim alanlarıdır. Aynı ittifak üyesi askerleri savaşmaz yalnız savunma yapar. İşgaller ise yalnızca kolonilerde geçerlidir, karakollarda işgal bulunmamakla birlikte, direkt olarak ele geçirilir. İşgal sonucu hiç bir kontrol sağlanmaksızın yalnızca %10 luk üretim vergisi alınır.

İletişimler: Mesaj sistemi, arkadaşlık sistemi bulunmaktadır. İttifaklar için ise toplu mesaj. Ayrıca oyunun kendine özgü chat sistemi vardır. Bütün oyuncular ile, yalnızca ittifak üyeleri ile ve yöneticiler ile yazışa bilinen 3 kanal bulunmaktadır.

Anasayfa: http://tr.battledawn.com
Forum: http://tr.battledawn.com/forum
Facebook APPS: http://apps.facebook.com/battledawn-tr

Battle Dawn TR bütün oyun severlere hayırlı olsun.
Oyunun Keyfini çıkarın!


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.