Batman v Superman: Dawn of Justice’in yeni fragmanı karşınızda!

Batman v Superman: Dawn of Justice’in yeni fragmanı karşınızda!

Bizlerin küçük bir incelemesi ile birlikte.

Batman v Superman: Dawn of Justice’in yeni fragmanı Comic-Con ile birlikte izleyicilerine kavuştu. Geçen gün yayına alınan bu fragman sinema severler tarafından oldukça beğenildi. Peki bizler beğendik mi? İsterseniz öncelikle yayımlanan yeni fragmanı izleyelim, ardından da bu konu üzerine konuşalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Şimdi nasıl desem, genelde ben demiştim demeyi pek sevmiyorum zira yakışık bir hareket değil. Ancak sevgili okur, bazen ‘’ben demiştim!’’ demek insanı o denli rahatlatıyor ki. Neyden bahsediyorum? Elbette gecenin gündüze, tanrının insana karşı olduğu ve siyahın mavinin karşısında dimdik durduğu efsane proje, Batman v Superman Dawn of Justice’den. Aslına bakarsanız Batman v Superman başlı başına çok tehlikeli, sallanan ve kötü anlamda patlama olasılığı yüksek olan bir proje. Oyuncu seçimlerinden yönetmenine, en çok da Marvel’ın yıllar yılı ufak ufak hazırladığı işe tek filmle girişmesi gibi epey sıkıntıları olan bir film. Ben Affleck Batman seçildiğinde kopan yaygarayı hatırlayın. Ya da Jesse Eisenber Lex Luthor seçildiğinde oluşan memnuniyetsizliği. Aynısı Gal Gadot’un Wonder Women’ında da oldu. Zira Yönetmen Zack Synder dahi pek haz edilen bir tarza sahip değil. Ancak Watchmen’dan dolayı bende kredisi sonsuz olan bir isimdi Synder. Man of Steel’deki o epey kötü anlatıma, tatsız tutsuz ortalama bir Superman filmine rağmen hatta.

11741943_10153027751273297_2087143387_n

İşte tüm bunların arasında dün 3 dakikadan uzun bir fragmanla selamladı bizleri Batman v Superman. Bütün o olumsuz düşüncelere rağmen hafif bir yüksek beklentiyle açtım fragmanı. Zira Ben Afflcek kafamdaki Bruce Wayne’e cuk oturan bir isimdi. Zack Synder’in de bir şekilde bu filme kotarabileceğine olan inancım epey yüksekti. Sonra. Sonrası yok arkadaşlar. 3 dakika 24 saniye boyunca adeta durdu zaman benim için. Bakın fragman o denli iyi ki, Zack Synder’in sinema dili Dc’nin karanlık evrenine o denli uymuş, Ben Affleck o kadar iyi bir Batman/Bruce Wayne olmuş ki fragman öncesi o hafif yüksek beklentim yerini kesin bir öngörüye bıraktı. ‘’Bu film olmuş, bu film olacak.’’ Bu denli kesin düşünmemim sebebi belki Batman fanı olmamla alakalı, belki değil. Ancak o 3 dakikada gördüğüm en net öngörü, şu ana dek sinema bazında gördüğüm en iyi batman betimlesiydir sevgili okur. Zack Synder Man of Steel’deki hatalarından ders almış gibi gözüküyor. Watchmen o görsel diliyle mükemmel uyumdaki hikaye anlatımına benzer tadlar var fragmanda. Yan karakterlerin sağlamlığı, karanlık havanın süper kahramanların kederlerine paralel gidişatı filmin epey yüksek kalibrede olabilceğinin kanıtlarından. Gal Gadot’un Wonder Women’ı konusunda epey kararsız, Lex Luthor’a da ‘’eh’’ olarak notumu verirsem sanırım bu fazla abartımı dengelemiş olacağım. Epey umutluyum anlayacağınız ben…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.