Bambaşka bir Tomb Raider oyunu geliyor, hem de çok yakında

Bambaşka bir Tomb Raider oyunu geliyor, hem de çok yakında

Peki, biz nasıl oynayacağız diye sormayın sakın.

Ünlü markaların geliştirdikleri ürünler, insanlar tarafından sevildiyse, suyunu çıkarana kadar önümüze getirilmesine alıştık. 1990’lı yıllarda hayatımıza giren Tomb Raider oyunu da bu markalardan bir tanesi. Oyuna ait pek çok farklı oyun sürümünün ve sinama filmlerinin bulunduğunu biliyoruz ama bu kez bahsettiğimiz oyun, farklı bir platformda oyuncularla buluşacak. Ne yazık ki haberdeki Tomb Raider oyunu, PC, PlayStation 4, Xbox One ya da mobil platformlara gelmiyor. Markayı konu alan bu yeni aksiyon oyunu, çok yakında çıkıyor ama oynayabilecek miyiz, işte orası biraz zor görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bambaşka bir Tomb Raider oyunu geliyor, hem de çok yakında

Dünyada ve ülkemizde 16 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek olan yeni Tomb Raider filminin çıkışı sebebiyle gelecek oyun, nişancılık tarzında ve arcade salonlar için tasarlandı. Yalnız bizler için ufak bir sorun bulunuyor, yeni arcade oyunu sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde tek bir marka altında oynanabilecek. Video oyun ve eğlence konseptli bir işletme olan Dave & Buster’s müşterileri, oyunu deneyimleyebilecekler. Bu yeni macera oyunu, dört kişiye kadar birlikte oynanabilecek. Ayrıca oyun, her ne kadar filmin çıkışına dair reklam çalışmaları kapsamında geliştirilmiş olsa da, Tomb Raider markasının, filmlerinden çok video oyunlarını temel alacak şekilde tasarlandı.

Haberimizin en alt kısmındaki videoyu izlediğinizde, neleri kaçırdığımızın farkına varacağınızı zannediyoruz. Eskilerin atari salonu diye tabir ettiği arcade salonların, kafe işletmesiyle birlikte harmanlanmasının en iyi örneğini görüyoruz.  Dave & Busters oyun kafesindeki Play 4 Free etkinlikleri kapsamında oynanacak yeni Tomb Raider oyunu hakkında daha fazla yorum yapmadan sizleri tanıtım videosuyla baş başa bırakalım. Umarız ülkemizde de böyle video oyun ve eğlence konseptini temel alan işletmeler açılır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.