Bahçeşehir Üniversitesi ve Riot Games işbirliği, 1 milyon TL’lik elektronik spor bursuna dönüştü

Bahçeşehir Üniversitesi ve Riot Games işbirliği, 1 milyon TL’lik elektronik spor bursuna dönüştü

Riot Games Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk espor bursuna gençlerin ilgisi büyük oldu.

Riot Games Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk espor bursuna gençlerin ilgisi büyük oldu. Profesyonel oyuncuların yanı sıra, Türkiye’de hızla gelişen espor ekosisteminin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücüne katkıda bulunmayı hedefleyen burstan yararlanan öğrenciler, eğitimlerinin ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi espor burs programında öğrencilere sağlanan eğitim desteği yıllık 1 milyon TL’yi aştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bahçeşehir Üniversitesi ve Riot Games işbirliği, 1 milyon TL'lik elektronik spor bursuna dönüştü

2017 Mart ayında Riot Games Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk espor bursu ilk yılında gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Apply BAU sistemi üzerinden 600’ün üzerinde kesin başvurunun gerçekleştiği programa yüzde 100’e varan burs oranlarıyla kabul edilen öğrenciler, eğitimlerinin ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Burs kapsamında öğrencilere maddi değeri 1 milyon TL’yi aşan eğitim desteği sağlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi Espor Bursu, yalnızca profesyonel oyuncuları desteklemekle kalmayıp, organizasyondan yayıncılığa, sunuculuktan hakemliğe Türkiye’de hızla gelişen espor ekosisteminin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücüne katkıda bulunmayı hedefliyor. Riot Games Türkiye yöneticilerinin de eğitmenleri arasında yer aldığı programla, Türkiye’de ilk kez 3 kredilik ‘Oyun Sektörü ve Espor’ seçmeli dersi yükseköğretim müfredatına dahil oldu. Program bu yönüyle dünyada da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Ortaya koydukları burs programıyla Türkiye’de hızla gelişen espor ekosistemine katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizen Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “Espor, Bahçeşehir Üniversitesi olarak desteklediğimiz birçok spor dalı arasında yer alıyor. Türkiye’de espora olan ilgiyi ve Riot Games Türkiye’nin ülkemizde esporun gelişimi için gösterdiği çabaları yakından takip ediyoruz. Bu nedenle biz de Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olarak üzerimize düşeni yapmak istedik. Espor özelindeki eğitim, staj ve sertifika programlarını sektörün lideri Riot Games ile birlikte oluşturarak, espor alanında ilerlemek isteyen gençlere akademik ve profesyonel anlamda destek olmak için Türkiye’nin ilk espor bursunu hayata geçirdik. Birlikte ortaya koyduğumuz çalışmaların Türkiye’nin espordaki varlığını güçlendirmek adına değer katacağına inanıyoruz.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.