BAFTA Genç Oyun Tasarımcıları, 2018 yılının kazananları duyuruldu

BAFTA Genç Oyun Tasarımcıları, 2018 yılının kazananları duyuruldu

BAFTA 18 yaşından küçük sanata ve oyunlara ilgili gençler için düzenlemiş olduğu etkinliğin sonuçlarını paylaştı.

Kısaca BAFTA olarak da bilinen, İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi 2018’in, “Genç Oyun Tasarımcıları” ödülünü kimlerin aldığını duyurdu. 18 yaşından küçüklerin katılmış olduğu bu etkinlikle genç yetenekler hünerlerini sergiledi. Akademi, belirlemiş olduğu iki oyun konsepti için yaşları temel alan iki farklı gruba ayırdı. 10-14 ve 15-18 yaşları arasında belirlenen grupların kazananlarından Daliva ve Tiya Dhillon, Yorkshire’de yaşayan iki kafadar. Trapped adını verdikleri oyunlarında 2 boyutlu retro bir sanat tasarımını tercih etmişler. Oyun, ergenlik çağındaki bir ergenin okulda nasıl bir koşuşturma içerisinde olduğunu anlatıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

BAFTA Genç Oyun Tasarımcıları 2018 kazananları duyuruldu

BAFTA Genç Oyun Tasarımcıları 2018 kazananlarını duyurdu

Yaşların biraz daha arttığı kategorileri incelersek Sophia Shepherd, Kat Shileld ve Erin Jones, Oyun Konsepti alanının kazananı oldular. Tea & Tartlets adını verdikleri oyun, hikaye anlatımına önem veren bir simülasyon oyunu. Oyuncuların bir kafeterya işletmesi ancak bir aşk hikayesi eşliğinde gurmelerin eleştirilerinden de tam not alması isteniyor. Daha önce böylesini görmediğimiz bu oyun o kadar detaylandırılmış ki, işler sarpa sardığında, yani gurmeler kafeniz hakkında olumlu şeyler söylemediği takdirde batıyor ve dükkanı kapatmak zorunda kalıyorsunuz.

Bu sırada, “En Genç Oyun Yapımcılığı” ödülünü ve unvanını kazanan minimal tarza sahip bulmaca-platform oyunu Maggie’nin yapımcısı Harry Thurston oldu. Oyuncunun kontrol ettiği kırmızı bir küp eşliğinde bölümleri geçebiliyorsunuz. Thurston’un ilk oynanabilir projesi olmasının yanı sıra Unity ile hazırlandı. Son olarak 17 yaşındaki Prithvi Kholi, Super Boson adını verdiği bulmaca oyunu fizikleriyle öne çıkıyor. STEM yani FeTeMM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) eğitim sistemini içermesi de bu oyunu özel kılan özelliklerinden biri.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.