Babylon’s Fall, Square Enix tarafından duyuruldu

Babylon’s Fall, Square Enix tarafından duyuruldu

Yeni bir Platinum Games oyunu bizleri bekliyor.

NieR: Automata ve Bayonetta gibi yapımların arkasındaki isim Platinum Games tarafından geliştirilen Babylon’s Fall, Square Enix tarafından duyuruldu. E3 2018 sunumu sırasında gerçekleşen duyuru çok fazla detay içermiyor olsa da, tanıtım videosundan bir takım çıkarımlarda bulunmak mümkün. Refahın bir savaş ile sona erdiği dönemi ele alan oyunun karanlık bir temaya sahip olacağını tahmin edebiliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Her ne kadar oynanışa dair pek fazla bilgimiz olmasa da oyunun temellerine dair söyleyebileceklerimiz bulunuyor. Babylon’s Fall tanıtım videosunda gördüklerimize göre, Oversoul adındaki bir şey tüm olaylara sebep oluyor. İnsanlığın önce refaha kavuşmasına fakat daha sonra savaşlar ile parçalarına ayrılmasına sebep olan Oversoul, şimdilik gizemini koruyor. Dilerseniz, hemen yukarıdan oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Tanıtım videosunun sonunda, Awakening adı verilen olay ile birlikte insanlığın kötülüğe karşı savaşmaya başladığına tanık oluyoruz. İşte tam bu noktada iki şövalyenin birbiri ile amansız bir savaşa girmesi beklediğimiz aksiyonu bizlere sunuyor. Sonuçta bir Platinum Games oyunu ile karşı karşıya olduğumuzda aradığımız ilk şeylerden birisinin aksiyon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Square Enix, Babylon’s Fall ile neler sunacak?

Az önce de belirttiğimiz gibi, elimizde bu soruyu cevaplamaya yetecek kadar bilgi henüz bulunmuyor. Kesin bir şey söyleyemesek de, bir tür karanlık dünya rol yapma oyunu ile karşı karşıya olduğumuzu tahmin edebiliriz. 2019 yılında PC ve PlayStation 4 platformları için çıkış yapacak olan bu oyun hakkında daha fazla bilginin yakın zamanda ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.