Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 08.05.2015

Azerbaycan ve Türkiye iş birliği ile geliştirilen yeni bir oyun olan Tussle, hikaye bazlı korku oyunudur. FPS kamera açısına sahip olan Tussle, farklı mekaniklerine ve co-op özelliğine sahip olacak. Oyunu farklı kılan nokta ise hikaye, atmosfer, karakterler ve mekaniklerdir. ilk aşamada oyunu Windows, Linux, Mac OS işletim sistemlerine çıkartmayı planlayan geliştiriciler, oyunun ilgi görmesi halinde mobil ve diğer platformlar için de Tussle’ı geliştirmek istediklerini belirtiyor.

1

Peki, hikaye bazlı olan bu korku oyunun senaryosu nasıl bir şeye benzeyecek? Geliştiricilerden gelen açıklamaya göre hikayede İtalya yakınlarında bulunan Poveglia adasına gemi kazası sırasında rüzgar tarafından sürüklenen gemi müretabatından Richard’ın başına gelenler anlatılacak. Adanın kendisine ait bir gerçek hikayesi var. Hikayeye göre adada psikoloji hastahanesinde uzun süredir çalışan bir doktor, veba hastalığından sonra sağ kalanlar üzerinde işkence ve deneyler yapıyordu. Baş kahramanımız bu adaya gelerek Dr. Giovanni Aldini ile tanışır ve bu zaman asıl macera başlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.