Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Ay, 2019 senesinde 4G internet bulundurmaya başlayacak

Ay, 2019 senesinde 4G internet bulundurmaya başlayacak

Yani, önümüzdeki sene Ay'a gitmeyi düşünüyorsanız, interneti dert etmenize gerek yok. 4G var.

Eğer 2019 içerisinde Ay’a gitme gibi bir planınız varsa, interneti dert etmenize gerek kalmayacak çünkü birçok farklı büyük markadan gelen destekler ile, 2019 senesi içerisinde Ay’a 4G internet desteği sunulacak. Dünyamızın uydusuna internet desteği sunma projesinde şu an Vodafone, PTScientists, Audi ve Nokia bulunuyor. Hatta Vodafone yetkilisi, bu konu hakkında resmi bir açıklama yaptı ve neden Ay üzerine internet desteği kurmak için çabaladıklarını da anlattı.

Ay, 2019 senesinde 4G internet bulundurmaya başlayacak

Vodafone markasının yetkili ismi yaptığı açıklamada, “Dünyamızın uydusunda, önümüzdeki sene 4G internet desteğine kavuşacak. Önümüzdeki sene, NASA astronotlarının ilk defa Ay’a ayak basmasının 50. yılı olacak. Vodafone olarak böyle bir destek sunup, PTScientists ekibinin görevine yardımcı olacağız. Ayrıca, Nokia da bizlere teknoloji sponsoru olacak. Vodafone olarak sunacağımız bu internet desteği ile tüm dünyaya, Ay üzerinden canlı yayın yaparak, Ay’ın yüzeyini göstermek, amaçlarımızdan bir tanesi. Bu canlı yayın, tüm insanlara bir internet bağlantısı olarak paylaşılacak. Yayınımızın frekansı ise 1800 MHz olacak.” dedi.

Haberimizde bahsedilen görevin resmi adı ise Mission to the Moon. Bu görev, 2019 senesi içerisinde fırlatılacak olan SpaceX Falcon 9 roketi ile başlayacak. SpaceX Falcon 9, Cape Canaveral bölgesinden fırlatılacak. Bakalım Vodafone, PTScientists, Audi ve Nokia, bu internet desteğini gezegenimizin uydusuna gönderebilecek mi? Canlı yayın görebilecek miyiz? Daha da önemlisi, bu 4G bağlantı uzayda neleri değiştirecek? Büyük bir merakla bekliyor olacağız sonuçları.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın