Menü
https://leadergamer.com.tr/casper-excalibur-bir-yasinda/
Avrupa Birliği 19 Temmuz 2017 12:26

Avrupa Birliği, 120 Milyon Euro yatırım ile herkese ücretsiz internet hizmeti sunuyor

Bu proje sayesinde Avrupa’daki tüm ülkelerde, herkes tarafından kullanılabilecek internetler olacak.


WIFI4EU isimli yeni bir proje, Avrupa Birliği tarafından başlatıldı. Tam 120 Milyon Euro kadar yatırım ile başlayan bu projenin temel hedefi, tüm Avrupa ülkelerindeki sosyal alanlara ücretsiz internet noktaları kurarak, ülkeleri ziyaret eden herkese ücretsiz internet hizmeti sunabilmek. Bu sosyal alanlardan kasıt ise parklar, meydanlar, sağlık merkezleri, müzeler, kütüphaneler, halka açık tüm binalar olarak geçiyor. 2020 senesine kadar tamamen hayata geçirilmesi planlanan bu proje sayesinde hem ülkenin yerlileri, hem de turistleri, ücretsiz internetten yararlanabilecek. Tabii devlet tarafından sunulan, kontrollü bir interneti herkes kullanmak ister mi, bu da ayrı bir soru. Çünkü bu internetler çok sıkı bir şekilde kontrol ve takip altında tutulacaktır diye düşünüyoruz.

Avrupa Birliği, 120 Milyon Euro yatırım ile herkese ücretsiz internet hizmeti sunuyor

Bu projenin başındaki isimlerden bir tanesi olan Jean-Claude Juncker ise, “Bağlantılardan herkesin yararlanması demek, nerede yaşadığınızın, ne kadar kazandığınız bir önemi olmadan internete bağlanabilmeniz demek. Bu yüzden, Avrupa Birliği olarak, bugünden itibaren Avrupa’da bulunan tüm köylere, şehirlere, her yere ücretsiz kablosuz internet noktaları kurmaya başlıyoruz. 2020 senesine doğru yaklaşırken, projemizin büyük bir kısmını tamamlamış olacağız.” diyor.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör