Ataribox’ın çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri belli oldu

Ataribox’ın çıkış tarihi, fiyatı ve özellikleri belli oldu

Efsaneler efsanesi Atari'nin çıkaracağı yeni konsolu ile ilgili yeni detaylar mevcut.

Eski oyuncuların daha çok bildiği ve daha çok vakit geçirdiği Atari efsanesinin yeni konsolu Ataribox hakkında gün geçtikçe yeni bilgiler geliyor. Ataribox‘ın bu yaz duyurulmasının ardından şimdi de konsolun çıkış tarihi, fiyatı ve konsola dair daha fazla bilgi yayımlandı. Haberimiz boyunca Atari’nin yeni konsolu hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ataribox

Verilen bilgilere göre Ataribox, Radeon Graphics teknolojisi ile çalışan özel bir AMD işlemcisi ile güçlendirilecek. Daha da önemlisi, konsolun Linux çalıştırıyor olması. Konsolun Linux çalıştırıyor olması, TV’niz için tam PC işlevselliği sunan, daha kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi anlamına geliyor. Konsol, klasik Atari oyunlarının eski hallerinin yanı sıra birçok farklı stüdyo tarafından geliştirilen güncel oyunlarla birlikte gelecek. Ayrıca Linux sayesinde, diğer platformlardan oyunlar da oynayabileceksiniz. Fakat bu oyunların, sizin işletim sisteminiz ve donanımınız ile aynı seviyede olması gerekmekte.

Şimdiye kadar iki adet onaylanmış model mevcut: Siyah/kırmızı model ve tahta model.  Konsol, dört USB girişi, bir HDMI girişi ve bir SD girişi ile gelecek. Ayrıca konsolun ön kısmı da ahşap veya cam olabilir. Ataribox, 2018 yılının baharında 250-300 dolar gibi bir fiyat ile piyasaya sürülecek. Ayrıca konsol ile ilgili güncel gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.