Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Sinan Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 17.02.2018

90’lı yıllarda video oyunları dendiğinde akla gelen Atari SA şirketi, kripto para sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor. Kripto madencilik şirketleriyle anlaşma yapan firma, çıkaracağı para birimine ismine ise, “Atari Token” adını verecek. Şirket, çıkaracağı dijital para birimlerinin, çevrim içi kumarhane oyunlarında kullanabilmesi için, PariPlay LTD şirketi ile yaptığı ortaklığı da genişletecek.

Atari, kendi kripto parasını çıkarmak için hazırlıklara başladı

Atari şirketinin CEO’su ve genel başkanı olan Frederic Chesnais, Blockchain teknolojisinin günümüzde oyun endüstrisi ve çevrim içi ödeme sistemi için çok önemli bir yer kapladığını, hedeflerinin, en düşük nakit riski ile Atari markası için yaratabilecekleri en iyi stratejik pozisyonları yaratmak olduğunu belirtti. Paris merkezli şirketin hisseleri, Aralık 2017’de kripto para hakkında yaptıklarıı açıklamalardan sonra %60 üzerinde bir artış sağlamıştı.

Kripto para birimlerinin etkilediği hisseler, tabii ki sadece bununla sınırlı değil. Kodak şirketine ait hisselerin, geçtiğimiz ay şirketin yapmış olduğu açıklamadan sonra, iki gün içinde %245 artış gösterdiğini açıklanmıştı. Kodak şirketi yaptığı açıklamada, magazin fotoğraflarını Blockchain teknolojisi üzerinden satmaya teşvik eden bir firma ile çalışmaya başladıklarını açıklamıştı. Video oyun sektöründeki eski gücünü kaybeden ve bir kaç yıl öncesine kadar iflasın eşiğine kadar gelmiş olan Atari, yaptığı yatırımlar ve girişimlerle birlikte eski gücüne kavuşmaya çalışıyor. Umarız, oyuncular için ayrı bir yeri bulunan şirket, eski gücüne kavuşur ve oyun sektörü içinde tekrar yer kazanır.  Bakalım şirket beklediği başarıyı kripto parası ile yakalayabilecek mi ?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.