ASUS yeni nesil Z87 anakart serisini duyurdu

ASUS yeni nesil Z87 anakart serisini duyurdu

ASUS'tan her segmente yeni nesil anakartlar!

Intel Z87 yonga setine sahip olan ASUS ROG, TUF ve WS anakartlar günlük kullanımdan, yüksek performans gerektiren oyunlara kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayacak şekilde tasarlandı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ASUS Başkan Yardımcısı ve Bilgisayar Bileşenleri İş Grubu Genel Müdürü Jackie Hsuise ise yeni seri hakkında: “ASUS araştırma ve geliştirme konusunda çok ileri düzeyde bir uzmanlığa sahip. Her zaman olduğu gibi bu yeni anakartlarlada kullanıcılara en yüksek kaliteyi sunuyoruz. Her bir modelimizde, birçok çevreden övgü almış, bize özgü özellikler bulunuyor ve en geniş kapsamlı Z87 anakart serisine sahibiz.” şeklinde konuştu.

SABERTOOTH Z87ASUS yeni nesil Z87 yonga setli anakartlarında tasarım değişikliğine giderek, yenilik, performans ve güvenilirlikte en yüksek standartları simgeleyen altın rengini tercih ediyor. Tüm kullanıcı segmentlerine uygun modellere sahip olan altın renkli yeni serinin en üst modeli olan Z87-DELUXE geniş bağlantı seçeneklerine ve çok sayıda ekstra özelliğe sahip. Z87-A modeli daha hesaplı bir sistem kurmak isteyip de ASUS’a özgü özellikler ve kaliteden vazgeçmek istemeyenlere hitap ediyor. Bu iki model arasında ise Z87-PRO ve Z87-PLUS modelleri yer alıyor. Z87I-DELUXE modeli Z87 yonga setini mini-ITX boyutlarına taşırken, Z87 WS ise profesyonel tasarım ve içerik üretimi gibi workstation uygulamaları için çözüm sunuyor.

ROG MAXIMUS VI EXTREME

ROG serisinin en yeni üyesi MAXIMUS VI HERO modeli dünyaca ünlü ROG markasına daha uygun fiyatlaulaşmak isteyen oyuncular için tasarlandı. Seride ayrıca micro-ATX oyuncu anakartı MAXIMUS VI GENE modeli yer alıyor. Her iki model de 115dB SNR seviyesindeki ses kartlarının kalitesine rakip olacak SupremeFX ses çözümü ve oyun içi ses kaynaklarının yerini ve yönünü gösteren Sonic Radar teknolojisine sahip

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

P9D WSSerinin amiral gemisi konumundaki MAXIMUS VI EXTREME, 5,25 inç sürücü yuvasına takılarak ya da harici olarak da kullanılabilen, gerçek zamanlı hız aşırtmaya ve sistem değerlerini göstermeye yarayan OC Panel ile geliyor. Kasa dışında kullanıldığında, OC Panel daha detaylı hız aşırtma yapma imkanı sağlıyor. MAXIMUS VI Extreme ayrıca 3GHz’den hızlı DDR3 belleklere destek veriyor.

Genel olarak baktığımızda tüm segmentler için fiyat performans ürünlerini piyasaya çıkarmaya hazırlanan ASUS, yeni anakartlarını 2013’ün ortalarından itibaren piyasaya sürecek. Hem yüksek performans hemde düşük fiyat avantajıyla birlikte bütün segmentlerde liderlik hedefleyen ASUS’un bu hamlesi rakiplerini bir hayli zorlayacak gibi. Bakalım ASUS yeni nesil kartlarıyla hedeflerine ulaşabilecek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.