Assetto Corsa Competizione E3 2018 sırasında oynanabilir olacak

Assetto Corsa Competizione E3 2018 sırasında oynanabilir olacak

Bir süredir geliştirilmekte olan oyun, kapılarını Los Angeles'ta açacak.

505 Games tarafından bir süredir geliştirilmekte olan Assetto Corsa Competizione, E3 2018 sırasında Thrustmaster standında oynanabilir olacak. Oyun henüz alfa öncesi aşamada olsa da grafik ve ana mekanik yönlerinin tamamlanmış olması bile etkileyiciliğini korumasına yetiyor. Alfa sürümünde birkaç pist ve sınırlı sayıda araç bulunduracak olan oyunun Unreal Engine 4’ten gücünü aldığını belirtelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assetto Corsa Competizione E3 2018

Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine’in ilk defa büyük çapta bir yarış oyununda kullanılmasını sağlayan Assetto Corsa Competizione, E3 2018’de karşımıza çıkacak. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre, etkinlikteki test süreci için iki farklı araç kullanılabilecek. Sparco P310 ve Ferrari F488 GT3 direksiyon ekipmanları ile oynanabilecek olan oyunun bu şekilde çok daha gerçekçi olacağı ön görülüyor.

Thrustmaster desteği ile pek çok lisansın alınmış olması, yarış oyunu sevenlerin gözünde Assetto Corsa Competizione’u iyi bir yere koyacaktır. Pek çok farklı oynanış içeriğine sahip olan Competizione’da gece gündüz döngüsünün yanı sıra dinamik hava şartları da bulunuyor. Yani yarışları yalnızca belirli koşullar altında değil, aynı gerçekte olduğu gibi değişen koşullara uyum sağlayarak yapıyorsunuz.

E3 2018 sırasında gösterilecek olan Assetto Corsa Competizione, oldukça güçlü bir motora sahip.

Microsoft gibi devler tarafından bile tercih edilen Unreal Engine, oyunun arkasındaki güç olarak karşımıza çıkıyor. Assetto Corsa Competizione ekibinin bu motoru yarış oyunlarında kullanan ilk ekip olmasına rağmen, oyunun hemen yukarıdaki tanıtım videosunda görebileceğiniz detaylara ulaşması takdire şayan. Geliştiriciler, gece yarışlarının özellikle yağmur altında nefes kesici olacağını ve oyunculara unutulmaz bir simülasyon deneyimi yaşatacağını da ekliyorlar.


Assetto Corsa Competizione
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.