Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklandı

Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklandı

Yarış tutkunları motorları ısıtmaya ve lastikleri kontrol etmeye başlayabilir!

Türk oyuncular tarafından hiç de küçümsenemeyecek bir kitleye sahip olan Assetto Corsa, devam oyunu hakkında yeni bilgiler paylaştı. Steam sayfası üzerinden çıkışına tanık olacağımız ikinci oyun Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklandı. Kunos Simulazioni tarafından geliştirilen oyun, henüz ön siparişlere açık değil. Fakat buna rağmen çıkış tarihini ve oyunun Türkçe dil desteğine sahip olup olmayacağını bilmiyoruz. İndirilebilir içerikler de gün yüzüne çıkmış değil. Tahminlere göre Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklanmasının ardından gelecek olan ön siparişler ile gösterilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklandı

Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi açıklandı

19 Aralık 2014 tarihinde çıkış yapan ilk oyun Assetto Corsa, hem simülasyon hem de yarış türüne ilgi duyanlar arasında çokça sevilmişti. Gerçeğe yakın kontrolleri, tam uyumlu direksiyon desteği ve birçok element ile birlikte kendi kitlesini yaratmıştı. Sadece oyunu oynamak isteyen yarış tutuklarına değil. Aynı zamanda oyun modları, doku paketleri ve modelleme işleriyle uğraşan kişiler için de biçilmiş kaftandı. Evet, önerilen sistem gereksinimleri dönemi için biraz fazlaydı. Fakat minimum sistem gereksinimleri hiç fena değildi ve birçok oyuncu oyunun bu kısmından da yararlanabildi.

Assetto Corsa, 2014 çıkışlı olmasından ötürü biraz eskidi. Gerçekçi bir simülasyon deneyimi vermeyi amaçlayan oyun 4 yıl içerisindeki bütün teknolojik imkanlarla tekrar oyun piyasasına çıkmak istiyor ki karşımıza ikinci bir oyunla geldi. İlk olarak oyuncuları heyecanlandıran ve ilgilerini çeken kısım, çoğu yarış tutkununun bildiği ve ilgiyle takip ettiği Blancpain GT serisinin resmi bir oyunu olarak karşımıza çıkması oldu. Geliştirmiş ve daha da gerçekçi oynanış, gelişen grafikler ve yeni araçlar da bu beklentinin tuzu biberi oldu.

Oyuncuların bu beklentilerini en az bir ay daha dizginlemeleri gerekecek. Çünkü Steam sayfasından da öğrenebildiğimiz gibi Assetto Corsa Competizione çıkış tarihi 12 Eylül 2018 olarak belirlenmiş durumda. Üstelik ilk oyuna nazaran bir dağıtımcı firma da var. Dağıtım rolünü 505 Games üstlenirken, geliştirici ekip aynen tam gaz devam ediyor. Çoklu oyuncu, eşli oyuncu seçenekleri bulunsa da oyun maalesef Türkçe dil desteği içermiyor. Bu gerçekçi yarış oyunu, sadece PC platformu için erişilebilir olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Assetto Corsa Competizione
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.