Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.09.2020

Ubisoft ekibi, Oculus ile işbirliği yaparak Oculus’a özel 2 adet yeni oyun getirdiğinin duyurusunu yaptı Facebook Connect esnasında. Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell VR olarak biz oyuncular için hazırlanıyor. Her iki oyunun da benzersiz ve farklı bir tecrübe sunacağı konusunda iddialı bir tanıtım yapıldı. Açıkçası, her iki oyunda da bu iddialarını gerçekleştirmeleri çok da zor olmayacaktır.

Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell VR olarak geliyor

Bu 2 oyunun da geliştirmesi Ubisoft Reflections, Ubisoft Düsseldorf ve Ubisoft Mumbai işbirliği ile Ubisoft’un Red Storm Entertainment stüdyosu tarafından gerçekleştirilecek. Her 2 yapım da, Oculus için özel olarak hazırlanacak ve her ikisi de hayranların bildiği ve sevdiği kendi özgün unsurlarını içerecek. Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell’in VR sürümlerini oyunculara hazırlamak gerçekten güzel bir adım ve başarılı olursa inanılmaz güzel olacaktır.

Ubisoft’tun Red Storm Entertainment stüdyosundaki Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Elizabeth Loverso, “Unutulmaz oyun deneyimleri oluşturmamıza yardımcı olmak için teknolojiden her zaman yararlanabileceğimiz yeni yollar araştırıyoruz” dedi. “Oculus’un son teknolojiye sahip donanımı, Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell dünyalarını, hayranları için yeni bir şekilde hayata geçirmemizi sağlayacak. Bu oyunlar, oyuncuların başka hiçbir yerde bulamayacakları sürükleyici ve içgüdüsel deneyimler sunmak için Oculus’un teknolojisinden tam olarak yararlanacak.” şeklinde bir yorumda bulundu.

Facebook Reality Labs İçerik Başkan Yardımcısı Mike Verdu ise, “AAA oyun serilerinden ikisini sanal gerçekliğe getirme konusunda Ubisoft ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Sürekli olarak çığır açan içerikler oluşturan, olağanüstü bir iş ortağıdırlar ve Oculus platformundaki Assassin’s Creed ve Tom Clancy’s Splinter Cell de bundan farklı olmayacak. Oyuncular daha önce yalnızca 2 boyutlu olarak sunulan ve sevilen bu dünyalarda, dramatik ve sürükleyici deneyimler yaşayacaklar ve bu sanal gerçeklik için üretilen oyunları hem hayranlarına hem de yeni kitlelere sunmak için çok istekliyiz” dedi.

Elbette şimdiden çok bir şey söylemek mümkün değil. Fakat ekibin zaten daha önce yayımlamış olduğu birtakım VR oyunları mevcut. Bu yüzden de, tecrübeli olduklarını söylemek mümkün. Biz, yine de umutlarımızı çok çok yüksek tutmayalım, bize ne sunulursa onun tadına bakacak şekilde kalalım. Beklentileri yüksek tutmak hep biz oyuncuları üzüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.