Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.01.2021

Siz de, “Assassin dediğin adam, vurdu mu öldürecek kardeşim!” diyenlerden misiniz? İnsanları kesip biçmek yerine gizlice, sakin sakin gitmek mi istiyorsunuz? O zaman, sizi şu tarafa alalım. Assassin’s Creed Valhalla ve kocaman yetenek ağacı sayesinde, istediğiniz şekilde ilerleyebilirsiniz. Dilediğiniz gibi millete bıçak takabilir, dilediğiniz gibi de kellelerini, baltayla havaya uçurabilirsiniz. Karakter geliştirme seçenekleri ile de, değişik şekil ve silah kombinasyonlarıyla ilerlemek mümkün olabiliyor. İsterseniz, Assassin’s Creed Valhalla yetenekler ve karakter geliştirme menüsüne yakından bir göz atalım.

Assassin’s Creed Valhalla en iyi yetenekler ve karakter geliştirme menüsü

Öncelikle şunu söyleyelim, yaptığınız geliştirmeleri istediğiniz anda sıfırlayabilirsiniz. O yüzden, rahat olun. Oyunda, toplam kırk farklı geliştirme ve üç ayrı yol haritası var. Gizlilik için sol taraf, menzilli gitmek için sağ taraf, yakın dövüş özellikleri içinse orta taraftan geliştirmeler açılmalıdır. Her yol haritasında da farklı bir yay çeşidi bulunuyor. Sağ tarafta Hunter Bow, orta tarafta Light Bow, sol tarafta Predator Bow mevcut. Bunların hepsini kullanabileceğiniz gibi herhangi bir taraftaki geliştirmelere de öncelik verebilirsiniz.

Yetenekler ile birlikte kullanılınca, muhteşem kombinasyonlar oluşturan, geliştirmeler de mevcut. Mesela, Chain Assassination ile birkaç düşmanı seri ve sessiz şekilde öldürebilirsiniz. Last Chance Healing ile ölüme yakın bir zamanda can kazanabilirsiniz. Missile Reversal ile size atılan mızrakları yakalayıp düşmana geri fırlatabilirsiniz. Parry Damage ile her savunma yapışınızda düşmana hasar verebilirsiniz. Counter Roll ile kolayca düşman saldırılarından kaçabilirsiniz. Adrenaline Slots kısımlarını açarak da, daha fazla adrenalin depolayabilirsiniz.

Bunların dışında, geliştirme menüsündeki hayvan resimli özelliklere de dikkat etmelisiniz. Her hayvan resimli özellik, bir silaha fazladan güç veriyor. Örneğin, Varin’s Axe baltasında ayı özelliği mevcut. Yani, menüdeki ayı seçeneğinden gitmeniz durumunda silahı güçlendirebilirsiniz. Ayı seçeneği, menüde Way of the Bear şeklinde yazıyor. Diğer iki havyan özelliği ise, Way of the Wolf ve Way of the Raven şeklinde mevcut. Hangi yoldan gideceğiniz, tamamen size ve oynayış şeklinize kalmış. Dilediğiniz yetenek ve geliştirmelerden gidip, daha sonrasında diğer yolları da deneyebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.