Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 26.12.2020

Eivor ile İngiltere topraklarındaki maceramız hız kesmeden devam ediyor. Tabii, maceramızın içinde entrikalar da eksik olmuyor. Bu sefer problemimiz bilin bakalım ne? Evet, doğru bildiniz. İçimizde yine bir hain var. Ancak bu hain öncekiler gibi değil. Kendisi hem bir hain hem de Order of Ancients üyesi. Bunlar yetmezmiş gibi kendine özel takma adı bile var. Güzelim Jorvik şehrini yolsuzluğa sürükleyen bu adamın gerçek kimliğini gelin birlikte ifşa edelim. Assassin’s Creed Valhalla hikayesindeki The Vault aslında kim?

Assassin’s Creed Valhalla The Vault ve gerçek kimliği

Jorvik, oyunun en güzel şehirlerinden birisi. Bu güzel şehir üç kişilik bir konseye sahip. İşte, ilk ipucumuz burada yatıyor. The Vault, Jorvik’te bulunan konseye üye bir isim. Bu bilgiye göre elimizde üç şüphelimiz var. Faravid, Audun ve Hjorr. Üç kişiden de şüphelenmek için geçerli sebeplerimiz var. Örneğin, hikaye görevleri sırasında şehirde bir hazine bulacaksınız. Hazinenin içinde ise Hjorr tarafından yazılmış gizli bir mektup mevcut. Faravid ise bir tık daha masum. Festival sırasında kendisine şarap teklif edin. Ancak, Faravid teklifi kabul etmeyecek.

Zaten, teklif ettiğimiz şarap zehirliydi. Peki, Faravid bunu biliyor muydu? Öğrenmek için aynı şaraptan Audun’a da teklif edin. Audun da teklifi kabul etmeyecek. Hatta, şarabın Jorvik halkı için olduğunu söyleyecek. Hazırsanız dananın kuyruğunu koparıyoruz. Abess ve Audun’u kütüphanede birlikte görmüştünüz, hatırladınız mı? Audun, Hristiyan mektuplarını koruduğunu söylemişti hatta. Şimdi, tekrar o kütüphaneye gidin. Sol tarafta gizli bir bölme var. Bölmenin içinde ise hem zehirli şaraba ait bir kanıt hem de çalıntı gümüşler var.

Tüm bu kanıtların gösterdiği kişiyi herhalde söylememize gerek yok. Ancak, biz işimizi garantiye alalım. Evet, The Vault aslında Audun. Artık kütüphaneden çıkıp festivale geri dönebilirsiniz. Festival sırasındaki olayları anlatırsak bütün sürprizi kaçırmış oluruz. Hem sürprizin kaçmaması adına hem de The Vault’u bulduğumuza göre biz yavaştan müsaadenizi isteyelim. Sizlere de İngiltere maceranızda başarılar dileyelim. Ufak bir dost tavsiyesi, çevrenizdeki kimseye güvenmeyin. Özellikle de bir Norveçliyseniz, bu tavsiyeyi dikkate almakta fayda var.

Bu ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.