Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 09.01.2021

Assassin’s Creed Valhalla, gelişmiş mekaniklere ve sistemlere sahip devasa bir oyun. Bazı konular oyunu oynarken kafamızda soru işareti olarak kalabiliyor. Aşağıda Assassin’s Creed Valhalla oynarken bizim sıkça kafamıza takılan ve sık sorulan sorular hakkında bilgiler verdik. İyi okumalar diliyoruz!

Assassin’s Creed Valhalla sık sorulan sorular

Assassin’s Creed Valhalla’da Reindeer Antlers nerede bulabilirim?

Oyunun erken aşamasında Eivor’un Fornburg’daki evinde, bir köy avcısından ren geyiği boynuzlarını toplayarak kendimizi kanıtlamamız için bir görev alıyoruz. Ancak oyunun başlangıcına nazaran bu görev bir hayli zor. Ren geyiği, Fornburg’un doğu, güney ve kuzeydoğusundaki tepelerde bulunuyor. Bu tepeler Elk of Bloody Peaks yakınında, ayrıca güneyi ve doğuyu araştırmak için en iyi şansı bizlere veriyor. Avcı yayımızla beraber erkek ren geyiğini avlamak için yola koyuluyoruz. Görevde kötü olan şey, her ren geyiğinin boynuzlarını her seferinde düşürmemesi. İhtiyacınız olan üç boynuzu toplamak için etrafta dolanan düşmanlara direnmeli, ren geyiklerini avlamanız gerekmekte.

Assassin’s Creed Valhalla’da kurt binek nasıl kullanılır, atlar nasıl özelleştirilir?

Bunu merak ediyorsanız, muhtemelen hala Norveç’tesiniz. Assassin’s Creed Valhalla gerçekten devasa bir oyun, bu yüzden İngiltere’nin geniş topraklarında dolaşmak için bir binek şart. Assassin’s Creed Valhalla’nın başlangıcında basit bir atla başlıyorsunuz, ancak belirli şartları karşılıyorsanız bineğinizi farklı at türüne veya farklı bir hayvana dönüştürmeniz mümkün. Bineğinizi kurt olarak değiştirebilir, ilerleyen bölümlerde İngiltere’ye vardığınızda Ravensthorpe’daki ahırda atlarınızı özelleştirebilirsiniz. Bineğinizi değiştirmek için yerleşim yerinizde Stable and Aviary binasını inşa etmelisiniz. Bu bina, 400 erzak ve 30 ham maddeye mal oluyor. Bu ham madde ve eşyaları yakındaki yerlere baskın yaparak elde edebilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla’da gizlice nasıl öldürülür?

Oyunun başlangıcında kafa karıştırıcı bulduğumuz bir durum da Assassin’s Creed serisinin başarılı olduğu gizli öldürme eylemlerinin nasıl olduğuydu. Norveç’te dolaşırken epey bir süre boyunca karakterimiz gizlice öldürmede başarısız. İyi haber şu ki, gizli öldürme yeteneğine çok geçmeden sahip oluyoruz. Assassin’s Creed Valhalla’da The Prodigal Prince görevini tamamlayana kadar gizlice öldürmek mümkün olmuyor. Prodigal Prince görevi, Eivor’a gizlice öldürmek için gerekli olan özel suikastçı silahını veriyor. Kısa bir görevin ardından suikastçı bıçağını nasıl kullanacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Assassin’s Creed Valhalla’da ok nasıl değiştirilir?

Donmuş Norveç vahşi doğasında dolaşırken, Eivor’un farklı türlerde oklar topladığını fark edeceksiniz. Ancak yayınızı çekip bu farklı ok türlerine geçmeye çalışırsanız hiçbir şey olmuyor. Bunun nedeni yayların ve okların Assassin’s Creed Valhalla’da biraz farklı çalışması. Üç farklı yay türü var. Bunlar Hunter Bow, Light Bow ve Predator Bow. Farklı yay türleri farklı ok türlerini kullanır ve bu nedenle farklı bir yay kullanırken geçiş yapılamaz. Bir Hunter Bow ile başlıyorsunuz. Ancak, iyi bir erken oyun teçhizatı edinmek istiyorsanız, duraklatma menüsünde Ubisoft CONNECT mağazasını ziyaret ederek 100 jeton karşılığında Spartan Light Bow’u alabilirsiniz. Yay tipinizi değiştirin ve ardından ok türünü değiştirin. İşlem bu kadar basit.

Assassin’s Creed Valhalla’da nasıl iyileşebilirim?

Assassin’s Creed Valhalla’daki şifa mekaniği, Horizon: Zero Dawn oyunundaki mekaniklere çok benziyor. Sağlık barınızı doldurmak için topladığınız meyveleri, yiyecekleri ve bitkileri ilgili tuşa basarak savaştayken iyileşmek için kullanabilirsiniz. Yaralıysanız, sağlık barınızı yeniden doldurmak için hemen yemek veya Cloudberries yiyebilirsiniz. İyileştirme yeteneğinizi geliştirmek için açık dünyadan demir ve deri toplayın, ardından envanterinizdeki kesenizi yükseltin. Kesenizi hızlı bir şekilde yiyecekle doldurmanın yollarından birisi de Fornburg veya Stavanger gibi yerleşim yerlerindeki bir tüccarlardan yiyecek satın almaktır.

Bu ve bunun gibi başka Assassin’s Creed Valhalla rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Assassin’s Creed Valhalla hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.