Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 27.07.2021

Ubisoft, 10 Kasım 2020’de çıkardığı Assassin’s Creed Valhalla için DLC’ler geleceğini söylemişti ve ilk DLC’si Wraith of the Druids’i bir kaç ay önce çıkarmıştı. Oyunun ikinci DLC’si ise Siege of Paris olacağını duyurmuştu. Çıkış aralığı olarak yaz 2021 demişti ancak tam bir tarih söylenmemişti. Bir kaç gün önce bir Twitter kullanıcısı genişletmenin çıkış tarihini sızdırdı ve 5 Ağustos olarak açıklamıştı. Bugün Ubisoft’tan resmi açıklama geldi ve çıkış tarihi açıklandı. Assassin’s Creed Valhalla Siege of Paris 12 Ağustosta oynanabilir olacak.

Assassin’s Creed Valhalla Siege of Paris 12 Ağustosta çıkış yapacak.

Assassin’s Creed Valhalla genişlemesi The Siege of Paris hakkında daha önce çok şey duymuştuk. E3’ün Ubisoft Forward sunumunda genişletme hakkında çoğu şeyi öğrenmiştik. Eivor’un Fransa genelinde yeni arayışlara gireceği ve ittifaklar kuracağı yeni bir bölge olan Francia’nın gelişiyle dalga geçti. Güncelleme bir dizi yeni silah, teçhizat, beceri, düşman türleri ve yetenekler (Altın Alev yapışkan bombalar gibi) ile gelecek.

Season Pass’e dahil olan DLC, ayrı bir satın alma olarak da sunulacak.

Yeni DLC’nin lansmanından önce, Ubisoft bugün Xbox Series X|S’de 23,79 GB, Xbox One’da 17,72 GB, PS5’te 6,85 GB, yaklaşık 20 GB olan yeni bir başlık güncellemesi yayınladı  başlık güncellemesi 1.3.0  PS4’te (bölgenize bağlı olarak) ve PC’de 31,37 GB’a kadar.

Platformunuz ne olursa olsun, bu büyük bir güncelleme. Yeni yama, 29 Temmuz’dan 19 Ağustos’a kadar süren zaman sınırlı bir etkinlik olan Sigrblot Festivali de dahil olmak üzere oyuna zengin içerik ekliyor.Buradaki şirketin belki de en büyük hediyesi, etkinliklere ve görevlere katılarak kilidi açılabilen tek elle kullanılan kılıcın vaadidir. Sigrblot Festivaline katılmak için İngiltere’ye ulaşmış olmanız, Grantebridgescire veya Ledecestrescire arkını bitirmiş olmanız ve en az Yerleşim Seviyesi 2 olmanız gerekir.

Ravensthorpe yerleşiminde geleneksel şenlik ateşi çevresinde aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şenlik etkinlikleri gerçekleştirilecek:

Uçan, Dövüş Turnuvası ve Zar Oyunu mini oyunları. Üç yeni görev mevcut. Yerleşim dekorasyonları, özelleştirme öğeleri ve silahlar dahil özel ödüller. Özellikle, tek elle kullanılan kılıç Skrofnung, festival sona ermeden önce sınırlı bir süre için festival mağazasında Sigrblot jetonları ile elde edilebilir. Yeni güncelleme ayrıca oyuna ilk kez bir seviye ölçeklendirme seçeneği ekleyerek, içeriği yüksek seviyeli duvarların arkasına kapatmak yerine diğer Assassin’s Creed oyunları gibi hissettirecek.

Ubisoft ayrıca “sezonun ilerleyen zamanlarında ek bir güncelleme planlandığını ve Francia ve İrlanda nehirleri boyunca dağılmış destinasyonlarla yeni bir River Raids harita paketi getireceğini” belirtiyor.

Assassin’s Creed Valhalla, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC, Stadia, Amazon Luna’dan alıp oynayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.