Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.05.2020

Alman Ubisoft mağazası bize, Assassin’s Creed Valhalla oyununun Season Pass adlı içeriğinde Beowulf Efsanesi‘ne dayanan bir hikaye görevi içeren içeriğe dair bir fikir verdi.

Haber ilk olarak Twitter’da GameNotify tarafından tespit edildi ve bu da Assassin’s Creed Valhalla’nın Alman Ubisoft Store sitesindeki mağaza sayfasına bir bağlantı içeriyordu. Elbette, Genel Bakış bölümünde şu satırı okuyabilirsiniz: “Hikaye misyonunu içerir: Beowulf Efsanesi. Efsanenin arkasındaki acımasız gerçeği keşfedin.”

Beowulf, Danimarkalıların kralı Grendel adlı kısır bir canavardan kurtaran kahraman bir savaşçı olan adsız Beowulf’u izleyen Eski İngiliz destansı bir şiiridir. Hikaye İskandinavya’da geçiyor. Bu yüzden Assassin’s Creed Valhalla’nın dünyasını canlandırmak için efsaneye dayanması çok mantıklı olacaktır.

Assassin’s Creed Valhalla Trailer

Valhalla’nın hikayesi sırasında Eski Blighty’in kıyılarına baskın yapmak için Norveç’ten İngiltere’ye yelken açtığınız düşünüldüğünde bu hikayenin hala Norveç vatanlarında hayatta kalmaya çalıştıklarında Eivor‘un yolculuğunun erken dönemlerinde gerçekleşeceğini varsaymak gereklidir. Yine de acımasız bir gerçeği ortaya çıkaracağımız önermesi Ubisoft’un mitolojiyi bir şekilde çarpıtmak isteyebileceği düşünülüyor.

Bir başka bonus görevi olan Berserker Yolu oyunu bu yıl lansmanından önce ön sipariş verenler tarafından kullanılabilir. Beowulf görevinin ötesinde season pass’inin yeni içerik, yeni topraklar ve yeni ekipmanlarla deneyiminizi genişlettiği söyleniyor. Bu ekstralarla ilgileniyorsanız Valhalla’nın birçok sürümünü ön sipariş olarak alabilirsiniz.

Inside Xbox Fragmanı

Assassin’s Creed Valhalla geçen hafta Inside Xbox’ta gösterilen 13 oyundan biriydi ancak hayranlar vaat edilen oyun teaser’inden pek memnun değillerdi.

Assassin’s Creed Valhalla’nın Inside Xbox’taki oyun fragmanını ve diğer oyunların da fragmanlarını görmek için buraya tıklayıp o yazımıza ulaşabilirsiniz. İsterseniz de sizler için Odyssey sistem gereksinimlerinden yola çıkarak öngörü olarak ortaya sunulan sistem gereksinimi haberine de buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.